UWAGA!

Warto było jeździć

 Elbląg, Warto było jeździć

W piątek, 17 grudnia nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu „Aktywny uczestnik Miejskich Wycieczek Rowerowych”. Na spotkanie w Hali Sportowo-Widowiskowej MOSiR przy al. Grunwaldzkiej 135 przybyły osoby, które - zgromadziwszy co najmniej 7 pieczęci – ubiegały się o nagrody, w tym nagrodę główną rower trekingowy Folta.

Idea konkursu polegała na zbieraniu okolicznościowych stempli w książeczkach turystyki kolarskiej PTTK. Stemple były dowodem udziału w poszczególnych wycieczkach. Aby brać udział w konkursie takich stempli trzeba było zdobyć co najmniej 7 na ogólną liczbę 10 Miejskich Wycieczek Rowerowych zorganizowanych w roku 2021.

Podczas tegorocznych 10 Miejskich Wycieczek Rowerowych nasze rowery przejechały łącznie 445 km, gromadząc łącznie peleton liczący 436 rowerzystek i rowerzystów. Na dzisiejszej ceremonii największą, maksymalną, liczbą pieczątek pochwalili się Marcin Koszyński i Karol Oleszkiewicz. I to oni walczyli o rower Folta ufundowany przez Adama Wadeckiego, właściciela Sklepu i Serwisu Rowerowego Wadecki Rowery.

Panowie musieli odpowiedzieć na proste pytanie: „Dlaczego lubisz jazdę na rowerze i co najbardziej podoba Ci się na Miejskich Wycieczkach Rowerowych”. Ich pisemną odpowiedź oceniało jury składające się z Adama Wadeckiego, właściciela Salonu-Serwisu Rowerowego Wadecki, Leszka Marcinkowskiego, prezesa PTTK Oddział Ziemi Elbląskiej, Jerzego Jarzyło, przedstawiciela gminy Elbląg oraz Marka Kamm z MOSiR.

Decyzją jury rower trafił w ręce Marcina Koszyńskiego, natomiast Karol Oleszkiewicz otrzymał bon wartości 200 zł do wykorzystania w Salonie-Serwisie Rowerowym Wadecki. Poza tym każdy z finalistów otrzymał torbę gadżetów rowerowo-turystycznych ufundowanych przez: Urząd Gminy w Elblągu, PTTK Oddział Ziemi Elbląskiej i MOSiR w Elblągu.

Gratulujemy triumfatorowi i życzymy wielu udanych kilometrów na nowym rowerze. Bardzo dziękujemy sponsorom za pomoc i wsparcie przy organizacji wycieczek oraz za ufundowanie prezentów dla rowerzystów.

Przypominamy, że nowy sezon Miejskich Wycieczek Rowerowych rusza już w styczniu 2022. Z harmonogramem wycieczek można zapoznać się na stronie MOSiR w zakładce Miejskie Wycieczki Rowerowe.

Tekst i fot. MOSiR

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Sport

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama