UWAGA!

Ważą się losy Olimpii, czyli zamieszanie wokół licencji (piłka nożna)

 
Elbląg, Czy Olimpia zagra w przyszłym sezonie w II lidze
Czy Olimpia zagra w przyszłym sezonie w II lidze (Fot. M.Kuna)

Komisja licencyjna Polskiego Związku Piłki Nożnej rozpatruje wnioski klubów o przyznanie licencji na sezon 2014/15. Wciąż ważą się losy utrzymania w II lidze Olimpii Elbląg. 

Przypomnijmy, że elblążanie ukończyli rozgrywki w grupie wschodniej II ligi na dziewiątym miejscu, co oznacza degradację do III ligi. Chwilę po remisowym meczu ze Stalą Mielec, pojawiły się głosy o tym, że kilka klubów nie dostanie licencji na grę w II lidze i żółto-biało-niebiescy uratują ligowy byt. O tym fakcie zaczęła nawet pisać prasa, tyle że jak na razie nie ma się nad czym rozwodzić...
       Jak udało się nam ustalić w Polskim Związku Piłki Nożnej, postępowania mogą trwać nawet do 23 czerwca. - Trudno w tym momencie wyrokować, kto może dostać, a kto nie dostanie licencji - powiedział nam Łukasz Wachowski z PZPN. - Najpierw wnioski rozpatruje komisja pierwszej instancji, a potem w razie odwołania drugiej. To wszystko musi potrwać. W tym momencie kilka klubów nie dostało zgody na grę w II lidze, ale sytuacja może ulec zmianie, jeśli uzupełnią one dokumentację lub wykażą, że nie ma już niedociągnięć - kończy przedstawiciel PZPN.
       W rozmowach kibiców często pojawia się temat braku licencji Widzewa Łódź i Okocimskiego Brzesko, co miałoby dać utrzymanie Olimpii. Jeśli chodzi o klub z Łodzi, to ma on podwójny problem - zaległości finansowe i niedociągnięcia infrastrukturalne. Chodzą słuchy, że Widzew może zostać zdegradowany nawet o dwie klasy rozgrywkowe. I w tym momencie rodzi się pytanie, od której klasy rozgrywkowej będzie liczył karę PZPN. Czy od Ekstraklasy, czy od I ligi, do której spadł RTS Widzew? Jeśli od tej drugiej, to może być to szansa dla Olimpii.
       Media rozpisują się też o trudnej sytuacji Okocimskiego. Zadzwoniliśmy do Brzeska i jak się dowiedzieliśmy, władze klubu nie przewidują kłopotów z otrzymaniem licencji. - Nie otrzymaliśmy licencji na I ligę, ale zdecydowały o tym drobne niedociągnięcia. Nie składamy odwołania, bo nie chcemy wpędzać się w koszta. Złożymy dokumenty o licencję na II ligę i myślę, że nie powinno być problemu. Co najwyżej grozi nam nadzór PZPN-u – powiedział nam przedstawiciel Okocimskiego.
       W tym momencie z brakiem licencji na występy w nowej centralnej II lidze boryka się  kilka klubów (czekają na rozpatrzenie wniosków lub odwołań). Ze spadkowiczów z I ligi licencji nie otrzymał Okocimski. Kluby z II ligi, które utrzymały się, ale są zagrożone brakiem zgody na występy na trzecim szczeblu rozgrywkowym to: Górnik Wałbrzych, Warta Poznań. W tym przypadku również rodzi się pytanie, co stanie się w przypadku, jeśli licencji nie otrzyma klub z grupy zachodniej? Czy zastąpi go najwyżej sklasyfikowany spadkowicz z tej samej grupy? Jeśli tak, to co zrobić z fantem, że dziewiąta Polonia Bytom, dziesiąty Raków Częstochowa i jedenasty Gryf Wejherowo też w tym momencie nie otrzymały licencji? Czy sprawiedliwe jest, że w gronie drugoligowców może się w tym wypadku znaleźć dwunasta w tabeli Odra Opole, a spadnie dziewiąta w grupie wschodniej Olimpia? A może będzie jakiś baraż? Pytań jak na razie bez odpowiedzi jest naprawdę mnóstwo. O wszystkim dowiemy się zapewne w najbliższych tygodniach. 
ppz
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • ,, O tym fakcie zaczęła pisać nawet prasa' ' hmm. .. .taki wpis w odczuciu Waszego czytelnika stawia redakcje mniej wiarygodną od prasy. STRZAŁ W KOLANO.
 • Panowie PREZESI OLIMPII! TRZEBA MIEĆ HONOR BYLIŚMY SŁABI I PIŁKARSKO I ORGANIZACYJNIE SZCZEGÓLNIE TU DUŻO NIEDOCIĄGNIĘĆ JEST CZAS NA POPRAWIENIE TYLU SPRAW W OLIMPII PREZESI MYŚLĄ O SWOICH STOLIKACH? PANOWIE CZAS JUŻ BYSCIE ODESZLI Z OLIMPII POKAZALIŚ CIĘ ŻE JESTEŚCIE DNEM ORGANIZACYJNIE SZCZEGÓLNIE W KUPOWANIU PIŁKARZY POWAŻNIE TO OSŁABIENIE OLIMPII TRWA JUŻ OD CZASU KONONCZUK A RESZTA JAK KSIĄDZ TEN Z DYR? Z BOŻEJ ŁASKI ROMANOWI CZ I TEN NI TO LEKARZ NI TO PREZES OD MŁODZIEŻY JACEK PER LIN SKI ! NI TO PREZES STAROSTA ROMANOWSKI CZAS BYSCIE ODESZLI Z OLIMPII I PRZESTALI SZKODZIĆ
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  7
  12
  pilkarz olimpii elblag(2014-06-10)
 • Akurat z 1.Ligi spadli: Okocimski, Puszcza, Energetyk i Stomil. A wy piszecie, że Kolejarz spadł.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1
  6
  1.Liga(2014-06-10)
 • Panowie PREZESI MYŚLĄ że licencjami zasłonę spuścić chcą na nieumiejętność zarządzania olimpia WSTYDU OSZCZĘDZA CI KTÓRZY PODDASZA SIĘ DO DYMISJI ? MYŚLĘ ŻE SPONSORZY TA NIEUDOLNOŚĆ PREZESÓW OCENIA? I PRZESTANĄ PŁACIĆ NA OLIMPII SZKODA PIENIĘDZY NA TE BEZTALENCI PIŁKARSKIE? ALE DO OLIMPII KTOŚ ICH ŚCIĄGNĄŁ I POWINIEN ZA TO PREZES STAROSTA ROMANOWSKI ODPOWIEDZIEĆ ?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4
  8
  prac.MOSIR(2014-06-10)
 • o czym wy piszecie, kombinatorzy Elbląscy. Nigdy nie będzie u nas piłki. Z takim budżetem jak OE to moja babcia mogła by być trenerem. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4
  7
  babciamoja(2014-06-10)
 • TO PREZES STAROSTA! PREZES KONONCZUK I DYR? SPORTOWY ROMANOWI CZ SĄ ODPOWIEDZIALNI ZA SPADEK? ONI KUPOWALI NIEUDACZNIKÓW PIŁKARZY POWAŻNIE OSŁABIAJĄ C OLIMPII SKŁAD DRUŻYNY? ONI KUPOWALI ŚWIADOMIE SŁABYCH PIŁKARZY ? TERAZ NIECH WYPIJA TO PIWO BROWAR ELBLĄG DAJE IM MARKĘ A ONI NIE UMIEJĄ USZANOWAĆ TEGO PRODUKTU I SPONSOR SIĘ GNIEWA?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2
  13
  braniewiak zatoka(2014-06-10)
 • Panowie PREZESI , co wy robicie . Siedziałem na krześle jak ci pseudo sponsorzy pili w przerwie . Koniak, i czysciohe jak żarli kanapki. Kim wy prezesi się otaczacię. Kilku łysych f r a je r o w przerwie, się wymoadrz ają , kim to oni nie są. KONONCZUK ŚCIĄGNĄŁ DO OLIMPII Z U L I POWINIEN ZA TO PREZES STAROSTA ROMANOWSKI WYPALIĆ Z OLIMPII ? TO WSTYD DLA OLIMPII ? KUPA MINĘLI KTÓRZY OPANOWALI OLIMPII ŚWIETLICĘ I SIĘ POKLEPUJ A ALE KLAWO OLIMPIA W III LIDZE ! BEDZW ŁY DO DOMU?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2
  10
  prac.olimpii(2014-06-10)
 • Pani KONONCZUK ŚCIĄGNĄŁ DO OLIMPII pan tych zawodników, zabiegał o dotacje mówił o reklamie miasta poprzez olimpii piłkarzy. A teraz co spadek do 3 ligi to jest reklama elbląga. Jeśli ma pan choć trochę honoru to jest moment aby złożyć dymisję i siebie oraz miasta nie skompromitować więcej ją już nie zagłosuje za dotacjami dla olimpii wstyd mi za WAS?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3
  10
  radny elblaga(2014-06-10)
 • Prosiłbym o potwierdzenie przez redakcję czy " pilkarz olimpii elblag" , " prac. MOSIR" , " braniewiak zatoka" , " prac. olimpii" i " radny elblaga" to jedna i ta sama osoba, bo sądząc po stylu tak właśnie jest.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  8
  0
  KrewkiBodzio(2014-06-10)
 • Jeszcze Kolejarz Stróże nie dostało licencji :)
 • Widac ze to jakis psychol pisze jeden i ten sam. Niespełniony w zyciu tylko w rzydzi spełniony.
 • Walczcie Bracia z okupantem,my wypędziliśmy szkodnika Iti,wam też się uda-Legia zawsze z wami-pozdrowienia z Warszawy
Reklama