UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Weź udział w warsztatach rowerowej jazdy po mieście

Elbląg, Weź udział w warsztatach rowerowej jazdy po mieście

Wzrastający ruch rowerowy, który już od kilku lat obserwujemy na ulicach Elbląga, jest dobrym prognostykiem na przyszłość. Większa liczba nowych rowerzystów to także zwiększone ryzyko popełniania różnych błędów związanych z brakiem praktyki i niedostateczną znajomością przepisów ruchu drogowego.

Warsztaty są przeznaczone dla osób pełnoletnich, które mają niewielkie doświadczenie w poruszaniu się rowerem po Elblągu.
       - Udział indywidualny osób niepełnoletnich jest możliwy, o ile posiadają one kartę rowerową, a ich opiekunowie wyrażą pisemną zgodę na udział w warsztatach. Maksymalną ilość uczestników będących z jednym instruktorem określamy na 8-10 osób – informuje Marek Kamm z Działu Organizacji Imprez MOSiR.
       Każde spotkanie składać się będzie z praktycznej nauki w ruchu ulicznym z instruktorami. Trasa może być opracowana na żądanie grupy lub zarekomendowana przez instruktora. Będzie to okazja do przejazdu po mieście pod opieką trenerów, którzy pokażą jak bezpiecznie pokonać mijane skrzyżowania, kiedy jechać jezdnią, kiedy drogą dla rowerów, a kiedy można chodnikiem. Instruktorzy wskażą też newralgiczne punkty podróży, ze zwróceniem szczególnej uwagi na kwestię pierwszeństwa na skrzyżowaniach i przejazdach rowerowych. Nauczymy się też poprawnie parkować rowery oraz omówimy obowiązkowe wyposażenie roweru.
       Nasze spotkania będą trwały do 2 godzin. Na rowerze będziemy mieli do przejechania nie więcej niż 5-10 km.
       Warsztaty będą prowadzone przez instruktora turystyki rowerowej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Elblągu, funkcjonariuszy Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Elblągu oraz specjalistów Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego z Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Elblągu legitymujących się dużym doświadczeniem w poruszaniu się rowerem po Elblągu.
      
       Zgłoszenia:
       Aby umówić się na zajęcia, prosimy o zgłoszenie na adres marek.kamm@umelblag.pl w tytule wpisując Warsztaty rowerowe. W treści proszę podać, czego oczekuje się po spotkaniu (co sprawia Tobie trudność, czego się obawiasz, czego nie umiesz) oraz zawrzeć, jak najwięcej informacji o sobie, np.:
       - w jakich rejonach miasta chciałbyś trenować jazdę?
       - jakie tematy najbardziej Ciebie interesują: przewóz dzieci, zakupów itp.?
       - podaj swoje najczęstsze cele podróży ( praca, szkoła, sklep, park, plac zabaw itp.)
       - jakie masz dotychczasowe doświadczenie rowerowe?
       - czy posiadasz prawo jazdy i czy używasz samochodu?
      
       Gdzie i kiedy się spotykamy?
       Przewidujemy zorganizowanie w tym roku 5 edycji warsztatów: 18 maja, 15 czerwca, 14 września i 5 października 2019 roku. W razie potrzeby ilość ta ulegnie zwiększeniu. Na pierwszą edycję warsztatów zapraszamy na plac Jagiellończyka w dniu 27 kwietnia (sobota) o godzinie 10.
      
MOSiR
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Nie przeginacie czasem? To tylko rower a nie super szybki motocykl gdzie rzeczywiście trzeba mieć doświadczenie.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1 0
  Rowerzystaodponad20lat(2019-04-23)
 • A moze najpierw drogi dla rowerów budowac z głowa? Niech instruktor objasni jak przedostac sie przez ulice Teatralną na wysokosci teatru. Ni to przejscie dla pieszych, ni to przejazd dla rowerów..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2 0
  Mis(2019-04-23)
 • Dobrze że nie jest już niejakim "oficerem rowerowym".
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 1
  rowerzysta30(2019-04-23)
Reklama