UWAGA!

Widoki Wysoczyzny Elbląskiej przed nami

 Elbląg, Widoki Wysoczyzny Elbląskiej przed nami
fot. MOSiR

Już w najbliższą niedzielę wyruszy kolejna Miejska Wycieczka Rowerowa, której celem będzie tym razem Wysoczyzna Elbląska. Trasa naszej jazdy będzie prowadziła śladem wież i punktów widokowych usytuowanych na wysoczyźnie. Start: 17 listopada o godz. 10 z pętli tramwajowej przy ulicy Ogólnej.

Miejskie wycieczki rowerowe organizowane są przez Miejski Ośrodek Sportu i rekreacji, we współpracy z: PTTK Oddział Ziemi Elbląskiej, Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych TUW, Biuro Podróży Variustur, Urząd Gminy w Elblągu oraz Salon Rowerowy Wadecki.

Niełatwa z uwagi na znaczne przewyższenia oraz udział dróg terenowych trasa długości około 46 km wymagać będzie od uczestników właściwego przygotowania technicznego oraz kondycyjnego.

- Wysoczyzna Elbląska obfituje w liczne górki, pagórki i wzniesienia. Większość z nich jest zalesiona i żeby coś szerzej zobaczyć należałoby wejść na najwyższe drzewa. Nie będziemy musieli tego robić, bo skorzystamy z wieży widokowej w Tolkmicku, a na dodatek wejdziemy na punkty widokowe w Kadynach i Suchaczu – informuje Marek Kamm z Działu Organizacji Imprez MOSiR.

W trakcie wycieczki przewidywane są krótkie przerwy na jedzenie, robienie zdjęć. Każdy z rowerzystów i rowerzystek powinien zadbać o dobry stan techniczny swojego roweru. Należy zabrać ze sobą podstawowe akcesoria rowerowe tj. dętkę, łatki, pompkę, klucze. Szczególnie zalecamy posiadanie kasku. Udział w wycieczce jest bezpłatny, a odbędzie się ona bez względu na pogodę. W razie zaistnienia niekorzystnych zjawisk atmosferycznych trasa zostanie odpowiednio zmodyfikowana.

Trasa: Elbląg – Łęcze – Pagórki – Ostrobrzeg – Kadyny – Tolkmicko – Kadyny – Pęklewo – Suchacz – Nadbrzeże – Kamionek Wielki – Elbląg.

– Organizatorzy rekomendują jazdę na rowerach górskich (MTB) oraz trekingowych i gravelowych, wyposażonych w jak najszersze bieżnikowane opony i przerzutki. Prosimy także pamiętać o stosownym do poru roku ubiorze – przypomina Marek Kamm. – Kontynuując konkurs dla najaktywniejszych uczestników MWR, czyli uczestnictwo minimum w 7 wycieczkach, prosimy o zabranie swoich książeczek turystyki kolarskiej PTTK. Zwycięzcy konkursu zostaną wyłonieni w grudniu 2019 roku na podstawie pieczątek w książeczce wycieczek kolarskich PTTK – dodaje Marek Kamm z MOSiR.

Na trasie niedzielnej wycieczki nie zabraknie tradycyjnie także słodkiego wsparcia energetycznego. Tempo jazdy będzie bardzo spokojne, turystyczne, nie przekraczające 15 km/h. Zapraszamy wszystkich chętnych do aktywnego spędzenia czasu na świeżym powietrzu! Powrót do Elbląga planowany jest około godz. 15.

Start: 17 listopada o godz. 10 z pętli tramwajowej przy ulicy Ogólnej.

Tekst i fot. MOSiR

MOSiR

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Sport

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama