UWAGA!

Wikingowie walczyli o finał

 Elbląg, Wikingowie Elbląg grają w turnieju eliminacyjnym "Czerkawski Cup"
Wikingowie Elbląg grają w turnieju eliminacyjnym "Czerkawski Cup" (fot. Michał Skroboszewski)

Elbląscy Wikingowie walczyli o finał VI turnieju „Czerkawski Cup” na lodowisku „Helena”. Ten turniej to nieoficjalne mistrzostwa Polski w mini hokeju. Faworytem nie byli, ostatecznie zajęli szóste miejsce. Gwiazdą imprezy był Mariusz Czerkawski, najbardziej znany polski hokeista. Zobacz zdjęcia z turnieju.

- Realnie stać nas na czwarte miejsce, przy odrobinie szczęścia na trzecie – mówił Ireneusz Wala, trener elbląskich Wikingów przed eliminacjami do VI finału „Czerkawski Cup”, które trwają na lodowisku „Helena”.

Trzecie miejsce nie byłoby takie złe, gdyż oznaczałoby awans elblążan do turnieju finałowego, który odbędzie się na przełomie lutego i marca w Warszawie na Stadionie Narodowym. Ale łatwo elblążanom nie będzie. Ireneusz Wala faworytów turnieju widzi w Legii Warszawa, ŁKH Łódź oraz Oliwii Gdańsk.

- W Legii w tym roczniku trenuje 120 zawodników, mają więc z kogo wybierać – trener Wikingów wskazują na jedną z przewag liderów.

Ale to tylko sport, więc wszystko zdarzyć się może. Kto pojedzie na finał „Czerkawski Cup”, dowiemy się wieczorem. Awansują trzy pierwsze drużyny.

W elbląskim turnieju rywalizują: UKS Wikingowie Elbląg, UKS Bombek Malbork, HUKS Niedźwiadki Gdynia, UKS Oliwia 17 Gdańsk, PTH Poznań, BKS Bydgoszcz, AH Legia Warszawa, MKS Sokoły Toruń, ŁKH Łódź. Zespoły zostały podzielone na dwie grupy, dwie pierwsze z każdej grupy powalczą o awans, pozostałe o kolejne miejsca w turnieju.

- Turniej kwalifikacyjny do Czerkawski Cup chcieliśmy zorganizować już w ubiegłym roku. Wtedy nie wyszło, ale zapewniliśmy sobie organizację w tej edycji – zdradził Ireneusz Wala.

- Był bardzo pozytywny odzew na propozycję organizacji turnieju. Staramy się dawać szansę wszystkim drużynom, dlatego jeżeli w przyszłym roku nie będzie tego turnieju, to nie dlatego, że już się nie lubimy, ale dlatego, że chcemy dać wszystkim szansę – dodał Mariusz Czerkawski, jeden z najlepszych polskich hokeistów wszech czasów, który przyjechał do Elbląga.

Droga do finału na Zimowym Narodowym zaczyna się podczas jednego z trzech turniejów kwalifikacyjnych. W turnieju eliminacyjnym w Krynicy bilet na warszawski finał wywalczyły Podhale Nowy Targ, KTH Krynica, Unia Oświęcim. Za tydzień na turnieju eliminacyjnym w Opolu uzupełniona zostanie stawka finalistów. Czerkawski Cup to nieoficjalne mistrzostwa Polski w mini hokeju

- Na końcu tylko trzy drużyny, tak podejrzewam, będą miały największy uśmiech na twarzy. Aczkolwiek niektóre zespoły wiedzą, że już samo uczestnictwo jest dla nich fajne. I na tym też polega nasza działalność, żeby aktywizować dzieciaki – mówił Mariusz Czerkawski.

 

Końcowa klasyfikacja turnieju:

1) ŁKH Łódź, 2) UKS Olivia 17 Gdańsk, 3) AH Legia Warszawa, 4) MKS Sokoły Toruń, 5) HUKS Niedźwiadki Gdynia, 6) UKS Wikingowie, 7) Bombers Malbork, 8) PTH Koziołki Poznań, 9) BKS Bydgoszcz

SM

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Sport

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama