Wisła popłynie z Elbląga? (piłka ręczna)

W ostatnim meczu 19. kolejki ekstraklasy piłki ręcznej mężczyzn Techtrans Darad Elbląg podejmie w hali Centrum Sportu i Biznesu przy Alei Grunwaldzkiej drużynę Wisły Płock. To kolejny, znany z sukcesów w ekstraklasie rywal, jaki przyjeżdża na mecz z beniaminkiem.

Jesienią na parkiecie w Płocku elblążanie bardzo dzielnie walczyli z renomowanym przeciwnikiem. Do przerwy, ku zdumieniu kibiców Wisły, prowadzili 14:10, ale w końcówce spotkania ulegli, przegrywając 26:31. O tym, że elblążan na własnym boisku stać na niespodzianki, przekonało się już kilka wyżej notowanych od nich zespołów. Wisła przed tym meczem zajmuje 3. miejsce w tabeli. Elblążanie utrzymują na razie korzystną 8. pozycję przed fazą play off po rundzie zasadniczej. Po meczu z Wisłą będą mieli do rozegrania wyjazdowe mecze ze Stalą w Mielcu i na finiszu rundy zasadniczej w Piotrkowie Trybunalskim z Piotrkowianinem. Między wyjazdami zagrają na własnym boisku z Chrobrym z Głogowa. Wynik każdego z wymienionych spotkań ma znaczenie dla utrzymania przez elbląskiego beniaminka miejsca w czołowej ósemce ekstraklasy.
     Wspominany przez kibiców remis z Vive Kielce w połowie lutego w hali przy Alei Grunwaldzkiej nie musi być ostatnią w tym sezonie miłą dla nich niespodzianką w wykonaniu elbląskich szczypiornistów. Może się przecież zdarzyć, że i Wisła popłynie z Elbląga. Zapraszamy na mecz Techtransu Daradu z Wisłą Płock we wtorek 6 lutego do hali Centrum Sportu i Biznesu. Początek spotkania o godz. 19.
     Wyniki dotychczas rozegranych meczów: MMTS Kwidzyn - Śląsk Wrocław 23:24 (12:14), Traveland Olsztyn - Vive Kielce 34:30 (16:13), Azoty Puławy - Zagłębie Lubin 30:36 (15:17), Olimpia Piekary Śląskie – Stal Mielec 27:29 (16:15), Piotrkowianin Piotrków Tryb. - Chrobry Głogów 26:23 (12:11).