UWAGA!

Wkrótce elbląska premiera zawodów w short tracku

W pierwszych dniach października rozpoczniemy mrożenie tafli lodowiska - informuje Marek Wnuk, dyrektor MOSiR. - Równocześnie ekipa specjalistów będzie montowała nowo zakupione bandy okalające taflę. Wprowadzenie tego wyposażenia umożliwi rozgrywanie meczów hokejowych w Elblągu, a także zawodów w short tracku.

Wyścigi łyżwiarzy na krótkim torze rozgrywane są pod dachem hali lodowiska. Elbląskie lodowisko niebawem zostanie uruchomione, ale już trwają przygotowania do wzbogacenia wyposażenia tego obiektu w nowe, służące poprawie bezpieczeństwa użytkowników bandy, które będą przykryte specjalnymi materacami.
     - O zasadach sprzedaży karnetów i biletów wstępu na lodowisko dla elblążan, wraz z godzinowym dostępem na lód, niebawem poinformujemy - dodaje Marek Wnuk.
     - Łyżwiarze naszego klubu dziękują Prezydentowi Elbląga, dyrektorowi MOSiR-u Markowi Wnukowi i prezesowi Wojewódzkiej Federacji Sportu Zbigniewowi Lewickiemu za decyzje sfinansowania zakupu materaców ochraniających bandy lodowiska przy ul. Karowej - mówi Tadeusz Kacprzak, prezes KS „Orzeł”. - Pokrycie band materacami o europejskich normatywach pozwoli na organizację bardzo widowiskowych zawodów short tracka. Takich jeszcze w Elblągu nie było, a już zbiegamy, by je w listopadzie i grudniu w naszym mieście zorganizować. Mamy wspaniałych zawodników w Elblągu, zaprosimy krajową czołówkę i gwarantujemy kibicom duże sportowe emocje. Bandy i materace spełniają wszystkie wymogi europejskich przepisów, a to oznacza, że na naszym lodowisku można będzie organizować sportowe imprezy nawet o europejskim wymiarze. Zabezpieczenia będą też służyły elblążanom korzystającym z rekreacyjnej formy spędzania wolnego czasu na lodzie - dodaje prezes.
     
     Mówi Marek Wnuk:
M
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama