UWAGA!

Wrocławskie akademiczki zagrają w ekstraklasie (piłka ręczna)

Medialne nagłośnienie problemów piłkarek ręcznych wrocławskiego AZS, które pomimo awansu z I ligi mogły nie zagrać w ekstraklasie, przyniosło efekty. Akademiczki, pierwsze w nowym sezonie na liście rywalek elbląskiego Startu, nie wycofały się z rozgrywek.

Andrzej Rokita, wiceprezes klubu AZS AWF Wrocław stwierdził, że drużyna przystąpi do rozgrywek ekstraklasy, bo „nie można zniszczyć kilku lat pracy zawodniczek i sztabu szkoleniowego, zakończonych sukcesem”. Klub szuka środków finansowych, liczy na dofinansowanie z Zarządu Głównego AZS, bo od sierpnia pojawi się możliwość współfinansowania drużyn ekstraklasy i I ligi. Przy wsparciu sponsora zespół przetrwa do końca roku, a z nowym rokiem ma obiecane wsparcie od władz Wrocławia, które uwzględnią pomoc w nowym budżecie.
       W zespole wrocławianek trwają przygotowania do sezonu w ekstraklasie. Drużyna wzmocni się zawodniczkami, które chcą studiować we Wrocławiu. Na tej liście znajdują się Martyna Rupp i Grażyna Cichoń z SMS Gliwice, Paulina Walkiewicz z AZS AWF Warszawa, Beata Skalska z MTS Kwidzyn i Lidia Żakowska z AZS Poznań.
       Na potwierdzenie tych kadrowych roszad w ekipie wrocławianek poczekamy do 5 września, pierwszego terminu meczów. W tym dniu EKS Start Elbląg pojedynkiem z wrocławskim beniaminkiem na jego boisku zainauguruje nowy sezon.
      
      
M
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama