UWAGA!

Wstęga wzięta

„Ada - El”, „Bezan”, „Igraszka” i „Czeczena” znalazły się w czołówce jachtów, które wzięły udział w 47. regatach o Błękitną Wstęgę Zalewu Wiślanego.

Regaty odbyły się w Krynicy Morskiej. Udział w zawodach wzięło 21 jednostek. Z powodu silnego, dochodzącego do 8 stopni w skali Beaufort’a wiatru pierwszy bieg przełożony został z piątku na sobotę, drugi – z soboty na niedzielę. W sobotę było już spokojniej - wiał wiatr o sile od 3 do 5 - 6 stopni, a w niedzielę – od 3 do 4 stopni.
     W sobotnim wyścigu o puchar burmistrza Krynicy najlepsza okazała się dowodzona przez Janusza Żuka „Ada - El”. Za nią uplasowali się: prowadzona przez Edwarda Wielgoszyńskiego „Sequoia” i jacht z Nowej Pasłęki - „Igraszka”, której kapitanem był Ryszard Doda.
     W niedzielę, w wyścigu o puchar ufundowany przez EB pierwsi na metę dotarli: dowodzony przez Jana Olszewskiego jacht „Bezan”, „Sequoia” z kapitanem Waldemarem Jankowskim i prowadzony przez Macieja Serokę „Berbeć”. Ostatecznie, po zastosowaniu przeliczników, pierwsze miejsce zajęła „Igraszka”, drugie – „Cyklon” z kapitanem Dariuszem Kaczmarkiem i „Geja” pod dowództwem Jewgienija Białostockiego.
     W niedzielę odbył się jeszcze bieg dla jachtów klasy Nefryt, w którym nagrody ufundował burmistrz Krynicy Morskiej. Tu pierwsza na mecie pojawiła się reprezentująca hufiec Elbląg „Czeczena”.
     
     
     Zobacz także: "O Błękitną Wstęgę"
AJ
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama