Wyniki A-klasy (piłka nożna)

W trzeciej kolejce A-klasy grupy II warmińsko-mazurskiej w sześciu meczach padło aż 28 bramek. Najefektowniejsze zwycięstwo odniósł lider rozgrywek, rezerwy Concordii Elbląg, który rozgromił na wyjeździe Relax Płoskinia 8:0.

Swój mecz wygrała, zdająca się wracać na właściwe tory, Syrena Młynary. Zespół trenera Szymona Szałachowskiego gładko 3:0 ograł rezerwy Warmiaka Łukta.
     - Mecz bez historii. W pierwszej, słabszej połowie tuż przed przerwą wyszliśmy na prowadzenie, a gola uderzeniem z rzutu wolnego z 20 metra zdobył Cezary Boros - mówi trener Syreny. - Druga część meczu już zdecydowanie pod nasze dyktando - w efekcie trzy zdobyte gole, choć jednego nie uznał sędzia, który słusznie usunął z boiska bramkarza gości (po faulu Łukaszu Matuszewskim). Nerwowa atmosfera w obozie gości, czego wyrazem kolejna „czerwień”, tym razem dla zawodnika na ławce rezerwowych za obraźliwe słowa pod adresem arbitra.
     - Podsumowując - typowa ligowa młócka, na niezbyt wysokim poziomie - powiedział Szałachowski.

Skład Syreny: Gliwa - Szabliński, Dabkiewicz, Styczeń, Małecki, Banaszek (25. Łukaszewski) Gładek, Wątruk, Moreń (75. Sznajderowicz), Leonowicz, Boros(70. Matuszewski)
     Strzelcy goli: Boros (44, rzut wolny), Matuszewski (73., asysta Gładek), Wątruk (75. k., faul na Matuszewskim)

Pozostałe wyniki 3. kolejki A-klasy gr. II warmińsko-mazurskiej w sezonie 2008/09: Huragan II Morąg - Pogezania Mielejewo 7:2, Zalew Frombork – Victoria Rychliki 1:3, Czarni Małdyty - Pomowiec Gronowo Elbląskie 0:1, Wałsza Pieniężno - Piast Wilczęta 1:1, Relax Płoskinia - Concordia II Elbląg 0:8.