Wysoka porażka (tenis stołowy)

Pierwszoligowy Mlexer Polcotex Elbląg walczący o utrzymanie w lidze przegrał na wyjeździe z wiceliderem tabeli Tęczą Nowa Wieś Lęborska 3:7.

W serii czterech pierwszych gier singlowych, po której Tęcza wygrywała już 4:0, najbliżej zdobycia jednego punktu spośród elblążan był Ryszard Grzelak. Po pierwszym secie wygranym przez zawodnika gospodarzy 11:7, w dwóch następnych lepszy był Grzelak wygrywając 12:10 i 11:5. Grzelakowi zabrakło jednak koncentracji w dwóch ostatnich setach, przegranych dość gładko 6:11 i 7:11.
     Pierwszy punkt goście zdobyli w grze deblowej, która nie należy do ich najmocniejszej broni. Czołowi elbląscy tenisiści - Grzelak i Gieorgji Rubinstein - pokonali po niezwykle zaciętym i wyrównanym pojedynku Prądzyńskiego i Pińskiego 3:2. Piątego decydującego seta elblążanie wygrali 12:10!
     Dwa kolejne punkty zdobyli podczas ostatnich gier singlowych Rubinstein i Krzysztof Laskowski. Ten drugi po dwóch pierwszych przegranych setach z Czubatym wygrał trzy kolejne.

Tęcza Nowa Wieś Lęborska - Mlexer Polcotex Elbląg 7:3

Wyniki poszczególnych pojedynków (na pierwszym miejscu gospodarze: Prądzyński - Rubinstein 3:1 (4, 8, -6, 7), Piński - Grzelak 3:2 (7, -10, -5, 6, 7), Wroński - Laskowski 3:1 (3, 10, -6, 3), Czubaty - Kinal 3:0 (9, 6, 3), Prądzyński/Piński - Rubinstein/Grzelak 2:3 (-8, -5, 4, 7, -10), Wroński/Czubaty - Laskowski/Kinal 3:0 (8, 7, 9), Prądzyński - Grzelak 3:1 (-8, 9, 4, 4), Piński - Rubinstein 2:3 (-9, 5, 6, -5, -4), Wroński - Kinal 3:0 (8, 8, 6), Czubaty - Laskowski 2:3 97, 7, -10, -6, -4).

Wyniki pozostałych spotkań: SKS 40 Warszawa - Pogoń Lębork 4:6, Odra II Księginice - Elektryk Toruń 5:5, ITR Iława - Spójnia Warszawa.