Wysoka skuteczność w ELH (piłka nożna)

Elbląg, Znów na parkiecie pojawiły się zespoły wszystkich lig Elbląskiej Ligi Halowej
Znów na parkiecie pojawiły się zespoły wszystkich lig Elbląskiej Ligi Halowej (fot. arch. PS)

Znów na parkiecie pojawiły się zespoły wszystkich lig Elbląskiej Ligi Halowej, które w miniony weekend w 22 spotkaniach zdobyły aż 154 gole, co dało średnią siedmiu bramek na mecz.

SuperLiga: zmiana lidera
       W kategoriach niespodzianki na pewno należy rozpatrzyć pierwszą porażkę w sezonie prowadzącego do tej pory Metrotestu, który uległ Krometowi. Do przerwy po golach Marka Młynika i Daniela Barana Kromet prowadził 2:0. Po zmianie stron Metrotest dogonił wynik (Patryk Wiliński i Wojciech Boniecki), ale końcówka należała do pierwszego zespołu Krometu. Znów skutecznością popisał się Baran, który na trzy minuty przed końcowym gwizdkiem pokonał bramkarza rywala i ustali wynik na 3:2 dla swojego zespołu. Metrotest przegrał pierwszy mecz i musiał się pogodzić z faktem opuszczenia fotela lidera.
       Z porażki Metrotestu skrzętnie skorzystał beniaminek Bogdanka, który bez problemów wygrał 5:2 z Lirą. Mecz rozstrzygnął się już do przerwy, kiedy to po dwóch trafieniach Michała Tomczyka i golu Kamila Kuczkowskiego było 3:0 dla Bogdanki. W drugiej połowie obie drużyny zdobyły po dwa gole (dla Bogdanki ponownie Tomczyk oraz Jacek Gilarski, dla Liry Michał Sikora i Marcin Grubecki) i spotkanie zakończyło się trzybramkową wygraną „piekarzy”.
       Świetną skutecznością w czwartej kolejce popisali się Specjaliści, którzy rozgromili Feniks Znicz aż 10:3. Także w tym meczu sprawa rozstrzygnęła się do przerwy kiedy to Specjaloście po bramkach Krzysztofa Machińskiego, Sebastiana Gryki i Kamila Piotrowskiego prowadzili 3:0. Druga połowa to bardzo widowiskowy pojedynek, w którym padło dziesięć bramek. Bardzo dobrze zaprezentował się Gryka, który jeszcze czterokrotnie pokonał golkipera Feniksu. Gole dla pokonanych zdobyli Maciej Folc (dwa trafienia) i Mateusz Styczeń.
       Emocji nie zabrakło również w starciu Asenhajmera z Pujanem i ten mecz może śmiało pretendować do miana najciekawszego pojedynku tej serii. Na samym początku za zagranie ręką poza polem karnym boisko musiał opuścić bramkarz Pujana Cezary Boros, a mimo to „szklarze” objęli prowadzenie w 7. Minucie (Krzysztof Banaszek). Do przerwy było jednak po 1:1, a do remisu doprowadził Krzysztof Gołębiewski. Ten sam zawodnik po zmianie stron wyprowadził swój zespół na prowadzenie. Pujan nie zamierzał jednak oddać pola bez walki i w 21. minucie znów był remis (ponownie Banaszek). Zaraz po wyrównaniu Pujan poszedł za ciosem obejmując prowadzenie (Radosław Czarnecki). Jednak Asenhajmer również nie zamierzał odpuścić i po dwóch kolejnych minutach po raz trzeci był remis (gol na 3:3 Daniel Komorowski). Końcówka należała do bardziej doświadczonych zawodników Asenhajmera, a gola na wagę trzech punktów zdobył Janusz Buczkowski i mecz zakończył się wynikiem 4:3 dla Asenhajmera.
       Wciąż bez punktów w obecnych rozgrywkach SuperLigi ELH jest Hydrobud Etna, który tym razem nie sprostał Enerdze EC. Początek nie zapowiadał takiego rozstrzygnięcia, bo po golu Piotra Sieńczka było 1:0 dla Hydrobudu. Z biegiem czasu inicjatywę przejmowali jednak zawodnicy EC, którzy po trafieniach Michała Ressela i Adama Niedźwiedzkiego prowadzili do przerwy 2:1. Po zmianie stron na placu grała już tylko jedna drużyna – EC Energa, która zdobyła jeszcze cztery bramki i ostatecznie zwyciężyła wysoko 6:1.

Komplet wyników 4. kolejki SuperLigi ELH

Hydrobud Etna - Energa EC 1:6 (1:2)
       1:0 - Sieńczak (7.), 1:1 - Ressel (10.), 1:2 - Niedźwiedzki (12.), 1:3 - Sambor (16.), 1:4 - Ressel (17.), 1:5 - Rozpędowski (18.), 1:6 - Sambor (29.)

Lira I - Bogdanka 2:5 (0:3)
       0:1 - Kuczkowski (6.), 0:2 - Tomczyk (10.), 0:3 - Tomczyk (12.), 1:3 - Sikora (16.), 1:4 - Tomczyk (18.), 1:5 - Gilarski (22.), 2:5 - Grubecki (23.)

Feniks Znicz - Specjaliści 3:10 (0:3)
       0:1 - Machiński (3.), 0:2 - Gryka (4.), 0:3 - Piotrowski (15.), 1:3 - Styczeń (16.), 1:4 - Wielgat (16.), 1:5 - Gryka (17.), 2:5 - Folc (19.), 2:6 - Gryka (19.), 2:7 - Machiński (20.), 2:8 - Machiński (21.), 2:9 - Rynkiewicz (28.), 3:9 - Folc (29.), 3:10 - Gryka (29.)

Asenhajmer - Pujan I 4:3 (1:1)
       0:1 - Krzysztof Banaszek (7.), 1:1 - Gołębiewski (14.), 2:1 - Gołębiewski (20.), 2:2 - Krzysztof Banaszek (21.), 2:3 - Czarnecki (24.), 3:3 - Komorowski (26.), 4:3 - Buczkowski (27.)

Kromet I - Metrotest 3:2 (2:0)
       1:0 - Młynik (11.), 2:0 - Baran (15.), 2:1 - Wiliński (16.), 2:2 - Boniecki (23.), 3:2 - Baran (27.)

REM - DRE 2:4 (1:2)
       0:1 - Borysiewicz (7.), 1:1 - Czyżak (8.), 1:2 - Maciej Zając (14.), 1:3 - Maciej Zając (20.), 2:3 - Marcin Trochowski (24.), 2:4 - Żuraw (28.)

Służby Miejskie - Specjal 2:3 (1:2)
       0:1 - Rosenau (4.), 0:2 - Korzeb (5.), 1:2 - Żak (12.), 1:3 - Sorkowicz (18.), 2:3 - Śmigielski (27.)

Klasyfikacja strzelców SuperLigi po 4. kolejce: 10 bramek - Kamil Kuczkowski(Bogdanka); 9 bramek - Sebastian Gryka (Specjaliści); 8 bramek - Michał Tomczyk (Bogdanka); 6 bramek - Maciej Zając (DRE)

I liga: dwójka bez straty punktów na czele
       W tym sezonie punktów nie straciły jeszcze tylko dwaj pierwszoligowcy – Wojewódzki Szpital Zespolony i G-9. O ile tym drugim wygrana przyszła dość łatwo, o tyle WSzZ na końcowy sukces musiał się mocno napracować.
       Lider G-9 w potyczce z Dream bardzo szybko „ustawił” mecz, bo już po siedmiu minutach prowadził 2:0 (oba gole zdobył Paweł Masełkowski). Do przerwy do siatki Dream trafili jeszcze Rafał Kołodziejski i Michał Oller, dlatego rozegranie drugiej połowy było jedynie formalnością. Co prawda Tomasz Nowicki chwilę po wznowieniu gry zdobył swoją drugą bramkę w meczu (jeszcze przed przerwą też trafił) przez co zrobiło się 4:2 dla G-9, ale dobrze dysponowani „gimnazjaliści” odskoczyli na dystans pięciu trafień (27. minuta 7:2 dla G-9). Końcowy wynik ustalił na dwie minuty przed końcem regulaminowego czasu gry Patryk Nowicki
       Sytuacja jak w kalejdoskopie zmieniała się w pojedynku Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego i AC Mapei. Najpierw na 1:0 dla WSzZ trafił Przemysław Hońko, ale po kilku minutach do remisu doprowadził Michał Jezierski. Na dwie minuty przed przerwą na 2:1 znów dla „szpitalnych” trafił Jarosław Sawicki (przedłużony rzut karny). To jednak było zbyt mało by odskoczyć AC Mapei, gdyż kolejny remis w meczu miał miejsce po golu Karol Pętlickiego. Końcówka pierwszej części, to niebywałe emocje i dwa gole w przeciągu minuty dla WSzZ (Piotr Siedlecki i Dariusz Sobotowicz), co spowodowało, że po kwadransie gry WSzZ prowadził 4:2. Po zmianie stron obie drużyny po jednym razie pokonywały bramkarzy rywala – dla Mapei Michał Jezierski, dla WSzZ Sebatian Paszkiewicz i mecz zakończył się wynikiem 5:3 dla „szpitalnych”.
       Coraz lepiej sprawuje się w obecnych rozgrywkach zespół Wiarusa, który wysoko 7:2 rozprawił się z Boma Meble i dzięki tej wygranej awansował na 4. miejsce w tabeli. Spadkowicz z SuperLigi zdaje się łapać właściwy rytm i wydaje się, że będzie się liczył w walce o powrót do najwyższej klasy rozgrywkowej ELH. Pierwsza część meczu to popis Przemysława Gruszki, który zdobył trzy bramki i dzięki temu Wiarus schodził na przerwę przy prowadzeniu 4:1. Po zmianie stron „wiarusi” kontrolowali wydarzenia na parkiecie i na bramkę Bomy odpowiedzieli jeszcze trzema trafieniami (Gruszka, Łukasz Lewandowski, Tomasz Bandurski)
       Mniejsze powody do zadowolenia ma drugi spadkowicz z SuperLigi Stokrotki, które muszą zadowolić się remisem w meczu ze Strażą Pożarną. Do przerwy po wyrównanym pojedynku było 1:1. W drugiej połowie obie drużyny były nieco skuteczniejsze, zdobyły po dwie bramki i spotkanie zakończyło się sprawiedliwym podziałem punktów po wyniku 3:3.

Komplet wyników 3. kolejki I ligi ELH

C.R.P. Wopal - Fiat Auto-El 7:2 (2:1)
       1:0 - Trusiło (3.), 1:1 - Mateusz Brzeziński (11.), 2:1 - Trusiło (14.), 3:1 - Kostrzewski (16.), 4:1 - Trusiło (21.), 5:1 - Trusiło (23.), 6:1 - Kostrzewski (24.), 7:1 - Pachuta (25.), 7:2 - Bieliński (26.)

Wiarus - Boma Meble 7:2 (4:1)

1:0 - Bandurski (3.), 1:1 - Chmielecki (5.), 2:1 - Gruszka (9.), 3:1 - Gruszka (12.), 4:1 - Gruszka (13.), 5:1 - Lewandowski (25.), 6:1 - Bandurski (26.), 6:2 - Wandyk (27.), 7:2 - Gruszka (30.)

Straż Pożarna - Stokrotki 3:3 (1:1)
       0:1 - Zienkiewicz (1.), 1:1 - Bojanowski (14.), 2:1 - Kogut (19.), 2:2 - Czurakowski (22.), 3:2 - Wojtas (25.), 3:3 - Zienkiewicz (27.)

Dream - G-9 3:7 (1:4)
       0:1 - Masełkowski (4.), 0:2 - Masełkowski (7.), 0:3 - Kołodziejski (11.), 0:4 - Oller (13.), 1:4 - Tomasz Nowicki (14.), 2:4 - Tomasz Nowicki (18.), 2:5 - Płaza (21.), 2:6 - Sambor (23.), 2:7 - Masełkowski (27.), 3:7 - Patryk Nowicki (28.)

WSzZ - AC Mapei 5:3 (4:2)
       1:0 - Hońko (3.), 1:1 - Jezierski (7.), 2:1 - Sawicki (13.), 2:2 - Pętlicki (14.), 3:2 - Siedlecki (14.), 4:2 - Sobotowicz (15.), 4:3 - Jezierski (16.), 5:3 - Paszkiewicz (18.)

Exclusive Sport/PC Koni - Unijna Szkoła Europejska 3:3 (3:0)
       1:0 - Rąbalski (10.), 2:0 - Miecznik (14.), 3:0 - Stefański (15.), 3:1 - Grzeszczak (20.), 3:2 - Szydłowski (26.), 3:3 - Szydłowski (27.)

Szewczyk - Laguna 2:4 (0:1)
       0:1 - Sobierajski (15.), 1:1 - Stradomski (21.), 1:2 - Sobierajski (22.), 1:3 - Sobierajski (24.), 2:3 - Tyburski (25.), 2:4 - Górnik (25.)

Klasyfikacja strzelców I ligi po 3. kolejce: 6 bramek - Tomasz Nowicki (Dream); 5 bramek - Michał Jezierski (AC Mapei), Szymon Trusiło (C.R.P. Wopal), Przemysław Gruszka (Wiarus), Andrzej Szydłowski (USE), Paweł Masełkowski (G-9); 4 bramki - Robert Czurakowski (Stokrotki), Michał Oller (G-9), Daniel Czajka (USE)

II liga: liderzy nie zawodzą
       Prowadząca dwójka Auto-Postek/PDiM i Zagłada zgodnie zwyciężała w 3. kolejce II ligi ELH. Obaj zgodnie wygrali po 4:2 – Auto-Postek/PDiM z rezerwami Krometu, a Zagłada z LKS Markusy.
       Ciekawie było również w meczu Amatorów i Duetu, który na swoją korzyść rozstrzygnęli ci pierwsi, choć do przerwy to Duet prowadził 2:1. Po zmianie stron inicjatywa należała jednak do Amatorów, którzy zdołali przechylić szalę na swoją stronę i ostatecznie wygrali w stosunku 6:3.
       Jedynym meczem, w którym nie wyłoniono zwycięzcy i nie było pokonanego, było spotkanie Dowodzenia z Paradoksem. Po trzydziestu minutach gry oba zespoły zeszły z boiska z wynikiem remisowym 4:4. W ostatniej minucie punkt dla „wojskowych” uratował Paweł Studziński.

Komplet wyników 3. kolejki II ligi ELH

LZS Markusy - Zagłada 2:4 (2:2)
       0:1 - Dziąbowski (2.), 1:1 - Czajkowski (5.), 1:2 - Łukasz Nowosielski (8.), 2:2 - Mirecki (14.), 2:3 - Bednarczyk (22.), 2:4 - Tymiński (28.)

Legioniści - ZUO Elbląg 6:5 (2:4)
       1:0 - Tomiałojć (5.), 1:1 - Michał Brynda (8.), 1:2 - Michał Brynda (9.), 2:2 - Prokopów (11.), 2:3 - Michał Brynda (14.), 2:4 - Michał Brynda (15.), 3:4 - Grzelak (18.), 4:4 - Gomułka (19.), 5:4 - Grzelak (24.), 5:5 - Michał Brynda (28.), 6:5 - Tomiałojć (28.)

Kromet II - Auto-Postek/PDiM 2:4 (1:1)
       0:1 - Urbański (3.), 1:1 - Byzdra (10.), 1:2 - Sztybor (17.), 1:3 - Kiełtyka (22.), 2:3 - Byzdra (23.), 2:4 - Urbański (28.)

Dowodzenie - Paradoks 4:4 (3:3)
       1:0 - Zaleski (2.), 2:0 - Lasocki (6.), 2:1 - Anysz (9.), 2:2 - Rafał Kulesza (10.), 2:3 - Szymański (14.), 3:3 - Studziński (15.), 3:4 - Paweł Kleinwachter (20.), 4:4 - Studziński (30.)

Amatorzy - Duet 6:3 (2:2)
       1:0 - Kussy (5.), 1:1 - Kotowski (10.), 1:2 - Drewek (12.), 2:2 - Kussy (13.), 3:2 - Cywiński (17.), 4:2 - Bianga (19.), 5:2 - Skocki (26.), 5:3 - Kotowski (28.), 6:3 - Kussy (29.)

The Reds - Pujan II 2:3 (1:1)
       1:0 - Gajewski (1.), 1:1 - Branecki (8.), 1:2 - Branecki (26.), 1:3 - Branecki (27.), 2:3 - Stankiewicz (29.)

Klasyfikacja strzelców II ligi po 3. kolejce: 5 bramek - Michał Stryjewski (Auto-Postek/PDiM), Michał Brynda (ZUO), Jakub Kussy (Amatorzy); 4 bramki - Bartosz Drewek (Duet), Tomasz Chęsy (Pujan II), Adrian Wąsowski (LZS Markusy); 3 bramki - Andrzej Oracz (ZUO), Paweł Studziński (Dowodzenie), Bartłomiej Zaleski (Dowodzenie), Piotr Bałdyga (Auto-Postek/PDiM), Konrad Kotowski (Duet), Łukasz Branecki (Pujan II)

III liga: ulgowa kolejka
       Najmniej pracowicie miniony weekend spędzili trzecioligowcy. Ekipy najniższego szczebla ELH rozegrały tylko dwa spotkania, w których padło pięć bramek. Handbud wygrał skromnie 1:0 z rezerwami Liry, a lider Trendy Club podzielił się punktami z Żandarmerią remisując 2:2.
       Komplet wyników 3. kolejki III ligi ELH
       Handbud - Lira II 1:0 (0:0)
       1:0 - Tytek (29.)

Żandarmeria - Trendy Club 2:2 (1:0)
       0:1 - Hinz (12.), 1:1 - Jaskólski (13.), 1:2 - Chyliński (25.), 2:2 - Jaskólski (27.)

Odzieżowa 12 - BTH Hurtownia Elektryczna - przeł. na inny termin.

Pauza: Club Hot-Spot.

Klasyfikacja strzelców III ligi po 3. kolejce: 6 bramek - Łukasz Jaskólski (Żandarmeria); 3 bramki - Tomasz Dobrzyński (Trendy Club), Damian Kowalski (Handbud), Paweł Awgutowicz (Trendy Club), Martin Chyliński (Trendy Club), Robert Zieliński (Odzieżowa 12).