Wysoka wygrana Startu (piłka ręczna)

Elbląg, Wysoka wygrana Startu (piłka ręczna)

Trzecie zwycięstwo z rzędu odniosły szczypiornistki Kram Startu. Elblążanki w drugiej odsłonie zawodów rozbiły beniaminka PGNiG Superligi i wygrały 33:18. Zobacz zdjęcia. Za tydzień nasza drużyna zmierzy się na wyjeździe z Zagłębiem Lubin.

W meczu pomiędzy Startem a KPRem zdecydowanym faworytem był gospodarz spotkania. Drużyna Andrzeja Niewrzawy świetnie rozpoczęła sezon, pokonując Piotrcovię Piotrków Trybunalski (29:20) i KPR Jelenia Góra (18:35). Tego samego nie można powiedzieć o beniaminku superligi, który poniósł dwie druzgocące porażki (ze Szczecinem 13:32 i Koszalinem 21:35). Nikt się chyba nie spodziewał, że dzisiejszy rywal Kram Startu będzie w stanie poważnie zagrozić elblążankom, które zapowiadały, że mimo iż zagrają z beniaminkiem, to będą walczyć o każdą piłkę. Podopieczne Andrzeja Niewrzawy nie wywiązały się ze swoich ról perfekcyjnie, gra w pierwszej połowie pozostawiała wiele do życzenia, na szczęście w drugiej odsłonie zawodów nasza drużyna dominowała już na parkiecie.

Worek z bramkami rozwiązała Magda Balsam, a na kolejne trafienie naszej drużyny musieliśmy czekać aż sześć minut. W tym czasie przyjezdne zdobyły trzy gole, a elblążanki pomyliły się z linii 7. metra. Jak się później okazało egzekwowanie rzutów karnych było dużym problemem w pierwszej połowie,bo na trzy podyktowane żaden nie został wykorzystany. Na szczęście w kolejnych akcjach piłkarki Kram Startu poprawiły celowniki i rzuciły pięć bramek z rzędu. Później znów mocno szwankowała skuteczność, gospodynie obijały słupki albo ich rzuty broniła Katarzyna Demiańczuk. Rywalki uwierzyły, że są w stanie wywalczyć korzystny rezultat i w 20. minucie było 9:7. Trener Andrzej Niewrzawa wprowadził na boisko kolejne zawodniczki, które do 25. minuty trafiały naprzemiennie z rywalkami. Po przerwie zarządzonej na prośbę szkoleniowca KPR, jego podopieczne rzuciły trzy bramki z rzędu i doprowadziły do remisu (12:12). W tym czasie nasze zawodniczki zatrzymywała bramkarka gości, bądź piłka lądowała obok bramki. Wynik pierwszej połowy na 13:12 ustanowiła Sylwia Lisewska.
       Druga odsłona zawodów okazała się diametralnie inna od pierwszej. Elblążankom nadal przydarzały się błędy, jednak to one dominowały na parkiecie. Nasza drużyna przełamała się także przy rzutach karnych, perfekcyjnie wykonywała je Aleksandra Jędrzejczyk, która również bardzo dobrze wykańczała ataki pozycyjne. Do 39. minuty zawodniczki Startu rzuciły sześć bramek, a rywalki pokonały naszą bramkarkę tylko raz i przy stanie 19:13 o czas poprosił Andrzej Dudkowski. Po przerwie dwukrotnie do protokołu wpisała się Marta Łyszczak, jednak później znów elblążanki grały koncertowo. Po interwencjach Sołomiji Szywerskiej, kontry wykańczały nasze skrzydłowe, nie myliły się także rozgrywające. W 49. minucie, po trafieniu Joanny Wagi, Elbląg odskoczył na dziesięć bramek. Świetnie grała także Aleksandra Kwiecińska, z której rzutami nie mogły sobie poradzić przyjezdne. Piłkarki z Kobierzyc popełniały błąd za błędem i w drugiej połowie zdołały rzucić tylko sześć bramek, przy dwudziestu Startu. Elblążanki wygrały 33:18, a gdyby nie słaba pierwsza połowa, zwycięstwo byłoby bardziej okazałe. Ważne są jednak kolejne dwa punkty. 25 września nasze szczypiornistki czeka zdecydowanie trudniejsze starcie, bowiem zmierzą się one w Lubinie z miejscowym Zagłębiem.

Kram Start Elbląg - KPR Gminy Kobierzyce 33:18(13:12)
       Start
: Szywerska, Powaga - Jędrzejczyk 6, Dankowska 5, Kwiecińska 5, Grobelska 4, Lisewska 3, Andrzejewska 3, Balsam 2, Gerej 2, Muchocka 1, Waga 1, Świerżewska 1, Hawryszko, Stokłosa, Szopińska.
       KPR: Demiańczuk, Slota, Olejnik - Mączka 6, Łyszczyk 4, Michalak 4, Wojda 1, Kaźmierska 1, Szymańska 1, Bartkowska 1, Skalska, Wesołowska, Łuczkowska, Linkowska.

Pozostałe wyniki 3. kolejki PGNiG Superligi kobiet:
       Energa Koszalin - Zagłębie Lubin 23:26
       Łączpol Gdańska - KPR Jelenia Góra 31:21
       UKS PCM Kościerzyna - MKS Lublin17:30
       Olimpia-Beskid Nowy Sącz - Piotrcovia Piotrów Tryb. 31:30
       Pogoń Szczecin - Vistal Gdynia (9 listopada)

Organizowany jest wyjazd do Lubina i wspólne kibicowanie. Liczba miejsc jest ograniczona, koszt wyjazdu to cegiełka na rzecz klubu kibica w wysokości od 10 zł wzwyż. Bilet na mecz 10 zł (ulgowy), 15 zł (normalny). Chętni mogą się zgłaszać pod nr tel 509531250.