UWAGA!

Wysoko na półmetku (juniorzy)

Po dwóch turniejach w lidze wojewódzkiej młodzików w piłce ręcznej (rocznik 1987 i młodsi) na pierwszym miejscu znajduje się ekipa Gimnazjum nr 1 w Elblągu, która jest na dobrej drodze w walce o mistrzowski tytuł.

Zespół prowadzony przez Zygmunta Narbuntowicza z kompletem 12 punktów przewodzi w tabeli. Natomiast drugi zespół naszego Gimnazjum znajduje się jak do tej pory na wysokim czwartym miejscu.
     W tegorocznych rozgrywkach ligi wojewódzkiej młodzików startuje sześć zespołów, w tym dwa z Elbląga. Obie elbląskie drużyny grają pod szyldem Gimnazjum nr 1.
     Zespoły w całym sezonie mają do rozegrania cztery turnieje (za każdy otrzymują punkty od 1 do 6), w których zostanie wyłoniony mistrz województwa, będący gospodarzem turnieju ćwierćfinałowego mistrzostw polski.
     Jak do tej pory rozegrane zostały dwa turnieje w Olsztynie i Iławie. Kolejne dwa czekają nas w lutym w Ełku i w marcu w Elblągu.
     W pierwszym turnieju w Olsztynie sześć zespołów zostało podzielonych na dwie grupy. W grupie I zwycięstwo odniosła drużyna UKS Dwójka Ełk wyprzedzając drugi zespół Gimnazjum nr 1 w Elblągu oraz UKS Szczypiorniak I Olsztyn. W grupie II zwycięzcą został pierwszy zespół Gimnazjum nr 1 prowadzony przez trenera Zygmunta Narbuntowicza. Elblążanie pokonali kolejno UKS Szczypiorniak II Olsztyn 12:7 (6:4) oraz MKS Iława 21:11 (11:5). Po rozgrywkach grupowych nastąpiła faza play-off. I tak w meczu o miejsca 5-6: Gimnazjum nr 1 II pokonało MKS Iława 17:5 (7:1), o miejsca 3-4: Szczypiorniak I wygrał ze Szczypiorniakiem II 21:11 (11:2), natomiast w meczu o I miejsce Gimnazjum nr 1 I pokonało UKS Dwójka Ełk 13:11 (4:5). W zespole elbląskim na pochwałę zasługuje gra Szymona Sadlińskiego, Jakuba Subocza, Pawła Grynisa, Kamila Ringwelskiego i Mateusza Dudka.
     W drugim turnieju w Iławie rozgrywanym na takich samych zasadach jak w Olsztynie ponownie bezkonkurencyjny okazał się pierwszy zespół Gimnazjum n 1 z Elbląga, wygrywając wszystkie swoje mecze. Druga drużyna Gimnazjum uplasowała się na wysokim trzecim miejscu.
     
     Tabela po II turniejach:
     1. Gimnazjum nr 1 I 12 pkt
     2. Dwójka Ełk 10
     3. Szczypiorniak I 7
     4. Gimnazjum nr 1 II 6
     5. Szczypiorniak II 5
     6. MMKS Iława 2
MP
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama