XI Otwarte Mistrzostwa Powiatu (biegi na orientację)

Elbląski Klub Orienteeringu „Gryf” przy 16 Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej we współpracy ze Starostwem Powiatowym zorganizował mistrzostwa powiatu w biegach na orientację. Zawody wyłoniły mistrzów w siedmiu kategoriach.

Przy sprzyjającej pogodzie, na leśnych duktach Bażantarni rywalizowało 95 zawodników. W kategorii szkół podstawowych miejsca na podium zajęli: 1. Kacper Frydryszewski SP 3 Elbląg, 2. Kamil Banach SP 5 Braniewo, 3. Ola Kraśniewska SP 5 Braniewo. W rywalizacji gimnazjalistów najlepsi byli: 1. Marta Tyszkowska G 8 Elbląg, 2. Anna Kraśniewska G Braniewo, 3. Sylwia Rudzińska G Pasłęk; 1. Łukasz Barcikowski G 6 Elbląg, 2. Michał Rogowski G 6 Elbląg, 3. Tomasz Kućmierowski G 7 Elbląg. Rywalizację uczniów szkół pondagimnazjalnych wygrał Adam Banach z Pasłęka przed Mariuszem Wąsickim i Patrykiem Karwowskim - obaj z Elbląga.
       W konkurencji otwartej kobiet i mężczyzn miejsca na podium zajęli: 1. Jolanta Zychowicz Błudowo, 2. Janina Banach Braniewo, 3. Elżbieta Żyndul Braniewo; 1. Krzysztof Banach Młynary, 2. Roman Banach Braniewo, 3. Piotr Tyszkowski Elbląg.
       W kategorii rodzinnej startowali rodzice, często z małymi dziećmi. Zwyciężyli w tej kategorii Dariusz i Mariusz Wąsiccy z Elbląga przed Janiną, Piotrem, Kamilem Banachami z Młynar i Jolantą, Krystianem, Krzysztofem Zychowiczami z Błudowa. Zwycięzcy otrzymali puchary, medale, dyplomy i upominki rzeczowe - busole i kompasy. Dla nikogo nie zabrakło napoi chłodzących. Najstarszym zawodnikiem był pan Franciszek Wronowski (65 lat), najmłodszym Krzysio Zychowicz (6 lat).