UWAGA!

Z akcji na akcję (piłka ręczna)

Trzecie miejsce zajęła kobieca reprezentacja Polski w turnieju "Croatia Cup" w Chorwacji. Trzy bramki dla Polski zdobyła lewoskrzydłowa Startu Elbląg Kinga Polenz.

Turniej zakończył się zwycięstwem gospodyń, które wyprzedziły: Macedonię, Polskę i Ukrainę. Nasza reprezentacja turniej rozpoczęła od zwycięstwa nad Ukrainą 31:28 (14:13). Potem jednak z wynikami było już coraz gorzej. W kolejnym pojedynku Polki zremisowały z Macedonią 25:25 (9:12), a na zakończenie swoich występów w "Croatia Cup" przegrały z Chorwatkami 26:33 (12:20).
     Kinga Polenz, 21-letnia wychowanka Sambora Tczew, która po ukończeniu nauki w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Gliwicach zdecydowała się na podpisanie kontraktu ze Startem Elbląg, podczas turnieju w Chorwacji w biało-czerwonych barwach zagrała we wszystkich meczach. Najskuteczniejsza okazała się podczas pierwszego meczu z Ukrainą, podczas którego trzykrotnie trafiła do bramki rywalek. W kolejnych meczach lewoskrzydłowej z Elbląga nie udało już się zaskoczyć bramkarek.
     Reprezentacja we wtorek wróciła do Polski, a w środę wyjedzie na kolejny turniej do Niemiec. Polki wezmą udział w turnieju o "Puchar 4 Narodów", który odbędzie się w Oldenburgu. Na trzecią i ostatnią akcję szkoleniową Zygfryd Kuchta, szkoleniowiec reprezentacji, powołał 16 zawodniczek, w tym Polenz. Najliczniej reprezentowany jest Montex Lublin (4 zawodniczki) i Vitaral Jelfa Jelenia Góra (3). Polki w Niemczech zagrają z Rumunią (7 listopada), gospodyniami (8 listopada) i Szwecją (9 listopada). Polenz już wcześniej, jeszcze za poprzednika Kuchty - Marka Karpińskiego, była systematycznie powoływana do reprezentacji Polski. Jednak nie miała zbyt wielu okazji do gry w podstawowym składzie biało-czerwonych.
     Niezbyt miło swój pierwszy kontakt z kadrą będzie wspominać kolejna zawodniczka Startu Elbląg Anna Pałgan, której formą zainteresował się Zygfryd Kuchta. Pałgan została powołana na pierwszą akcję szkoleniową zwieńczoną udziałem w turnieju o "Puchar Śląska". Pałgan podczas pierwszego meczu z Czeszkami doznała urazu nadgarstka i tak dla utalentowanej rozgrywającej Startu zakończył się pierwszy kontakt z kadrą.
MB
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • Trudno byc zadowolonym z trzeciego miejsca reprezentacji Polski w piłce ręcznej kobiet, kiedy w turnieju brały udział tylko cztery zespoły. Cieszy jedynie postawa lewoskrzydłowej zawodniczki Startu Elbląg. Można mieć tylko nadzieję iż nowy trener tak zbuduje kadre, że ważnych meczach będą lepsze wyniki. Powodzenia!!
Reklama