UWAGA!

Z mistrzostw przywieźli medale

 Elbląg, Mikołaj Kot (na trzecim miejscu na podium) wywalczyl brązowy medal
Mikołaj Kot (na trzecim miejscu na podium) wywalczyl brązowy medal (fot. profil FB Wojciecha Załuskiego)

Złoto i trzy brązy – to dorobek elbląskich kajakarzy z weekendowych mistrzostw Polski. Zawodnicy Silvant Kajak i Korony zajęli też kilkanaście miejsc punktowanych, a czasami do podium zabrakło niewiele. Prezentujemy najciekawsze wyniki.

Elbląscy kajakarze i kanadyjkarze weekend spędzili w Poznaniu, gdzie odbywały się Mistrzostwa Polski młodzików, juniorów i Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w kajakarstwie klasycznym. Elblążanie zdobyli trzy brązowe medale.

Złoto wywalczyła juniorka młodsza Julia Kot. Elblążanka triumfowała na dystansie 3000 metrów, który pokonała w czasie 14,09,83 min. Drugą na mecie Dominikę Zimnoch z Dojlidy Białystok wyprzedzając o 18,80 sekund. Kajakarka elbląskiego Silvanta wywalczyła też brązowy medal w jedynce na dystansie 500 metrów wśród juniorek młodszych. Elblążanka uzyskała czas 2,04,80 min. Do złotego medalu zabrakło niecałe 2 sekundy.

Pierwsi na podium weszli jednak młodzicy Dominik Kamecki i Kamil Kulma, którzy brąz wywalczyli na dystansie 2000 metrów. Kajakarze elbląskiego Silvanta na pokonanie dystansu potrzebowali 9,23,65 minuty tracąc 38,89 sek. do zwycięskiej osady GPower Gorzów.

Trzeci brązowy medal wywalczył junior młodszy Mikołaj Kot w jedynce na 1000 metrów. Jego czas 3,59,69 minuty, okazał się słabszy od czasu zwycięzcy o 6,04 sek. Na dystansie połowie krótszym elblążanin uplasował się tuż za podium. 500 metrów przepłynął w czasie 1,58,14 min., do medalu tracą 1,41 sek.

Tuż na podium uplasowała się osada Bartosz Aleksandrowicz i Tomasz Pytlak na 500 metrów juniorów. Dystans przepłynęli w czasie 1,44,16. Do zwycięstwa zabrakło 3,29 sek., do brązowego medalu 1,2 sek.

Półżartem można napisać, że Tomasza Pytlaka na tych zawodach opanowała klątwa czwartego miejsca. Elblążanin na tej pozycji uplasował się także w jedynkach na dystansie 200 metrów. Finałowy czas – 38,69 sek.

Na czwartym miejscu rywalizację dwójek na 5000 metrów zakończyła osada w składzie Bartosz Aleksandrowicz i Damian Kwiatkowski. Jak się okazało na mecie – sukcesem było już ukończenie finałowego wyścigu. Na osiem startujących w finale osad sklasyfikowano tylko pięć. Elblążanie dystans pokonali w czasie 21,18,44 min.

Z kanadyjkarzy Korony najlepiej zaprezentowała się osada juniorów młodszych: Patryk Stasiełowicz i Jan Brykalski. Koroniarze uplasowali się na czwartym miejscu na 500 metrów z czasem 2,12,13 min.

SM

Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Sport

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama