UWAGA!

Z piłką zdrowo i wesoło. Festyn Concordii

 Elbląg, Z piłką zdrowo i wesoło. Festyn Concordii

Już od 7 lat Miejski Młodzieżowy Klub Sportowy Concordia prowadzi w elbląskich przedszkolach bezpłatne zajęcia sportowe, rozwijające sprawność ruchową u najmłodszych. Częścią tego projektu jest festyn "Z piłką zdrowo i wesoło", w którym biorą udział wszystkie uczestniczące w programie przedszkola. Tegoroczne wydarzenie, którego partnerem są Lasy Państwowe, odbędzie się 27 września na boisku Orlik przy ul. Robotniczej. Zaproszonych na nią zostało około 250 dzieci urodzonych w latach 2017-2018. Początek dwugodzinnej zabawy o godz. 10.

- Projekt "Z piłką zdrowo i wesoło" jest realizowany przez nasz klub od 2015 roku. W jego ramach trenerzy ze szkółki piłkarskiej Concordii, prowadzą w siedmiu elbląskich przedszkolach zajęcia ogólnorozwojowe z elementami piłki nożnej. Poprzez gry i zabawy chcemy wyrobić już u najmłodszych dzieci nawyk do aktywnego, sportowego trybu życia – informuje Marek Burkhardt z MMKS Concordia Elbląg.

W każdym roku szkolnym, klub organizuje również duży festyn sportowo-rekreacyjny. W jednym miejscu spotykają się wówczas wszyscy uczestnicy programu "Z piłką zdrowo i wesoło". Tym razem takie wydarzenie odbędzie się we wtorek, 27 września na boisku Orlik przy ul. Robotniczej 173 (przy Zespole Szkół Zawodowych nr 1).

Na festyn, który rozpocznie się o godz. 10:00 zaproszono około 250 dzieci z roczników 2017 i 2018 z siedmiu elbląskich przedszkoli, które od lat biorą udział w projekcie. Są to: Przedszkole Niepubliczne „Akademia Krasnoludków” przy ul. Kalenkiewicza, Przedszkole Niepubliczne „Bajka” przy ul. Rypińskiej, Przedszkole Słoneczne nr 21 przy ul. Wiejskiej, Przedszkole nr 23 przy ul. Płk. Dąbka, Przedszkole nr 17 przy ul. Karowej, Przedszkole nr 6 przy ul. Browarnej oraz Przedszkole nr 11 przy ul. Kopernika.

W programie dwugodzinnej imprezy przewidziano szereg zabaw i konkursów ruchowych z elementami gry w piłkę nożną, prowadzonych przez trenerów szkółki piłkarskiej Concordii.

MMKS Concordia Elbląg

Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Sport

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama