UWAGA!

Za nami pierwszy rowerowy spacer z leśnikiem

 Elbląg, Za nami pierwszy rowerowy spacer z leśnikiem
Fot. MOSiR

Pierwsza odsłona „Rowerowych spacerów z leśnikiem” już za nami. Tajemnice Bażantarni na krótkiej, liczącej 8 km trasie czerwonym szlakiem do wiaty Parasol i z powrotem poznawała grupa osób, która nie wystraszyła się nisko wiszących nad drzewami chmur.

Nowa inicjatywa Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Elblągu oraz Nadleśnictwa Elbląg ma na celu przybliżenie znajomości flory i fauny elbląskiej Bażantarni poprzez aktywne spędzenie popołudnia na rowerze. Na pierwszym rowerowym spacerze przewodnikiem był Jarosław Mytych, starszy specjalista ds. edukacji leśnej i turystyki w Nadleśnictwie Elbląg, dzięki któremu mogliśmy zapoznać się z najbardziej charakterystycznymi roślinami na trasie. A na deser mieliśmy okazję obejrzeć dzięcioła czarnego, który pięknie zapozował grupie na pniu drzewa, ale sfotografować jednak się nie dał.

Wycieczka prowadzona bardzo spokojnym tempem i z licznymi postojami zaczęła się przy zabytkowej siedzibie Nadleśnictwa Elbląg, czyli przy dawnym pałacu Augusta Abbega przy ulicy Marymonckiej 5, a zakończyła się na polanie z wiatami Irenka i Margitka. Dziękujemy wszystkim uczestnikom i zapraszamy osoby jeszcze niezdecydowane. Naprawdę warto spędzić dwie godziny w otoczeniu zielonej przyrody.

Nasz cykl będziemy kontynuować w kolejnym miesiącu podczas dwóch spotkań zaplanowanych na 8 i 22 czerwca. Zawsze we wtorek, zawsze o godzinie 17:00. Dokładne miejsca zbiórek będą podawane w osobnych zapowiedziach. Galeria zdjęć ze spaceru dostępna jest na stronie MOSiR.

MOSiR
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Sport

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • Elbląg i okolice ma wielki potencjał rowerowo-turystyczny. Rzeczywistość wyglada niestety w taki sposób, że ani nie mamy ścieżek rowerowych w mieście i górują parkingi wzdłuż ulic, oraz okolice Elbląga nie posiadają żadnych tras rowerowych, które oddzielają rowerzystów od dróg. Wszystko zaniedbane, a mogłoby być pięknie.
  • Potencjał turystyczny Żuław i okolic Elbląga leży sobie odłogiem, bo bagna i szuwary nie mają ochoty go dostrzegać. .. Oprócz tego Elbląg dostał kluczową atrakcję regionu, kaczy dół. .. Dzięki niemu ruch turystyczny w mieście wystrzeli pod niebiosa. .. ? Nie wystrzeli. .. a to szkoda.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0
    0
    GłębokaMyśl(2021-05-27)
Reklama