UWAGA!

Za rok powalczymy skuteczniej (kajakarstwo)

Elbląg, Osada K-2 Olimpii Elbląg: Oskar Czaja i Dominik Szynkielewski
Osada K-2 Olimpii Elbląg: Oskar Czaja i Dominik Szynkielewski (fot. M).

W reprezentacji kajakarzy Olimpii Elbląg na regatach kajakowych zaliczanych do klasyfikacji XV Ogólnopolskeij Olimpiady Młodzieży startowali, obok złotego medalisty Wojciecha Załuski, także w K-1 Marcin Pajor oraz w K-2 osada Oskar Czaja i Dominik Szynkielewski.

- W Bydgoszczy na torze regatowym Brdyujście startowało 427 zawodniczek i zawodników z 55 klubów z całej Polski - mówi Oskar Czaja. - My byliśmy tam już w czerwcu, żeby zakwalifikować się na sierpniowy start w regatach międzywojewódzkich.
       - W miniony weekend startowaliśmy na dwójce, zajmując miejsca 15. na 500 m i dwa razy 10. na dystansach 1000 i 5000 m - dodaje Dominik Szynkielewski. - Staraliśmy się zgodnie z zaleceniami trenerów Agnieszki Banaś i Tomasza Bartnickiego pokonywać dystanse jak najszybciej, nie załamując wytrenowanego rytmu. Konkurenci byli szybsi, ale i starsi od nas, czym można tłumaczyć zajęte przez nas miejsca w wyścigach.
       - Nie biadolimy nad wynikami w tych startach - podsumowuje Oskar Czaja. - Za rok powalczymy skuteczniej, bo i konkurentów do miejsc na podium ubędzie. A korzystając z okazji, zachęcamy młodych elblążan do odwiedzenia przystani przy ul. Radomskiej i spróbowania sportowej przygody - pływania na kajakach, różniących się bardzo od turystycznych.
      
      
M
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama