UWAGA!

Zawodnicy Olimpii powołani do kadry WMZPN

 
Elbląg, Zawodnicy Olimpii powołani do kadry WMZPN

 Ośmiu młodych piłkarzy (dwóch więcej w porównaniu ze zgrupowaniem z początku maja) z Akademii Piłkarskiej Olimpii Elbląg otrzymało powołanie do kadry Warmińsko-Mazurskiego Związku Piłki Nożnej. 22 maja w Iławie, odbędą się mecze mistrzowskie kadr WMZPN chłopców rocznika 2005 i 2006 z kadrą Pomorskiego ZPN.

 Olimpia 2005
       Olimpia odebrała cztere powołania do kadry rocznika 2005. Kolejne zaproszenie otrzymali: Szymon Grączewski, Damian Kowalczyk, Bartosz Leszczyński i Artur Łąpieś. Cały czwórka wystąpiła także w meczu z 8 maja również przeciwko Pomorskiego ZPN, wcześniej uczestniczyli w zgrupowaniu kwietniowym.
       Chłopcy z rocznika 2005 na co dzień trenuje Rafał Starzyński i Bohdan Konarzewski. Rocznik 2005 jest jednym z lepiej zapowiadającym się w Olimpii. Dwukrotny mistrz województwa w kategorii młodzika w sezonie 2017/2018, uczestnik turnieju Nike Premier Cup 2018 (mistrzowie województw, nieoficjalne mistrzostwa Polski U-14), w którym po zajęciu ex aequo drugiego miejsca w grupie (za Zagłębiem Lubin późniejszym triumfatorem turnieju) przegrywając losowanie nie awansował do ćwierćfinału turnieju.
       Warto także przypomnieć, że Szymon Grączewski był powoływany na zgrupowania letniej i zimowej Akademii Młodych Orłów. W tej kategorii wiekowej AMO się zakończyła - jesienią piłkarze będą brani pod uwagę przy powołaniach do kadry do lat 15.
      
       Olimpia 2006
       Rocznik 2006 reprezentować będą: Mateusz Głowiński, Jan Piróg, Borys Duda oraz Tomasz Łoś. Cała czwórka uczestniczyła w konsultacji szkoleniowej 9-10 kwietnia, ale na ostatnie zgrupowanie (8 maja) trenerzy Trzeciakiewicz i Kraszewski powołali jedynie Głowińskiego i Piróga. Na zbliżające się mecze powrócili jednak także do Dudy i Łosia.
       Żółto-biało-niebieski rocznik 2006 trenowany przez Sebastiana Cierlickiego związanego z piłką nożną od lat. Wychowanek Powiśla Dzierzgoń, od 16 roku życia w juniorach Olimpii Elbląg. W seniorską piłkę grał m.in. w barwach Olimpii, obecnie występuje w barwach Olimpii Old Boys.
       Olimpia 2006 wygrała jesienią ligę wojewódzką (D1 Młodzik Grupa 2) z 24 punktami zdobytymi w 10 meczach (bilans bramkowy 50:9). Obecnie są liderem ProTrainUp Ekstraklasa D1 Młodzik Grupa 2.
       W okresie zimowym Olimpia 2006 wygrała turniej Legia-Bart Cup i przede wszystkim Halowe Mistrzostwa Województwa.

       Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl jest patronem medialnym ZKS Olimpia Elbląg
qba
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama