UWAGA!

Zawodnicy UKS Viking spisali się na medal

 Elbląg, Zawodnicy UKS Viking spisali się na medal
fot. nadesłana

W ubiegły weekend na nowo oddanym torze lodowym „Kalbar” w Elblągu przy ul. Agrykola 8 rozegrano drugą edycję zawodów w łyżwiarstwie szybkim z cyklu Ogólnopolskich Zawodów Dzieci –„I Ty możesz zostać mistrzem”. We wspomnianej imprezie udział wzięli młodzi adepci łyżwiarstwa szybkiego z czołowych klubów kraju oraz zawodniczki i zawodnicy elbląskich klubów Viking i Orzeł.

Ogółem w imprezie udział wzięło ponad sto zawodniczek i zawodników z trzynastu klubów.  Walkę o zwycięstwo rozegrano w czterech kategoriach wiekowych indywidualnie: 10 lat i młodsi, 11, 12 i 13 lat oraz w biegach sztafetowych 10-11 lat i 12-13 lat wśród dziewcząt i chłopców. Zawody w zależności od kategorii wiekowej rozegrano na dystansach 167 m, 333 m, 500 m i 1000 m.
       Mimo niesprzyjającej pogody (silny wiatr) zawody były udane pod względem sportowym i organizacyjnym. Uzyskano wiele dobrych wyników i pobito rekordy życiowe. Spośród elbląskich panczenistów najlepiej wypadł Miłosz Zawisza (UKS Viking Elbląg) startujący w kategorii 13-latków (D-2). Wygrał on bieg na dystansie 1000 m i zajął trzy razy trzecie miejsce na dystansie 500 m, co dało mu w klasyfikacji wielobojowej trzecie miejsce (punktacja wielobojowa: 192 385pkt).
       Bardzo dobrze wypadły koleżanki klubowe startujące w tej samej kategorii, spośród których najlepsze miejsca zajmowała Wiktoria Grzegorzewska. Wiktoria dwa razy uplasowała się na drugich pozycjach i dwa razy była trzecia, co w klasyfikacji generalnej dało jej drugą lokatę (punktacja wielobojowa 206.045 pkt). Bardzo dobre szóste miejsce, mimo upadku w biegu na 500 m zajęła Kornelia Włodarska (UKS ”Viking” Elbląg (punktacja wielobojowa 221 610 pkt).
       Na szczególne wyróżnienie zasługują dziewczynki, które w biegu sztafetowy 4x333m w kategorii 12-13 lat zajęły pierwsze miejsce. W skład drużyny dziewcząt wchodziły Wiktoria Grzegorzewska, Kornelia Włodarska, Kornelia Gibas i Emilia Zawisza.
      
       Oto wyniki:
       Sztafeta dziewcząt:
       1. UKS ”Viking” Elbląg – 2:13,64
       2. KS „Pilica” Tomaszów Mazowiecki – 2:25,12
       3. KS „Orzeł” Elbląg – 2:28,63
       4. UKS 3 Milanówek – 2:38,97
       5. WTŁ „Stegny” Warszawa I – 3:13,42
      
       Szybko ślizgał się na łyżwach także Bartosz Szczepanek (UKS Viking Elbląg), który w kategorii 10-latków (E-1) uplasował się na trzecim miejscu (punktacja wielobojowa: 133 710).
       Dobrą piątą lokatę w klasyfikacji wielobojowej, w kategorii 12-latków (D-1) zajął Mikołaj Florkowski (UKS „Viking” Elbląg) (punktacja wielobojowa 227.960 pkt).
       Na wyróżnienie, spośród 11-letnich dziewczynek (juniorki E-2) zasługuje także Emilia Zawisza z UKS ”Viking” Elbląg, która uplasowała się na szóstej pozycji w wieloboju (punktacja wielobojowa 197 640 pkt).
       W prowadzonej punktacji szkół w kategorii dziewcząt Szkoła Podstawowa nr 12 w Elblągu zajęła drugie miejsce (19 pkt), a w kategorii chłopców szkoła trzecie miejsce (10 pkt). Sklasyfikowano 30 szkół. W punktacji klubów w kategorii dziewcząt UKS Viking Elbląg z dorobkiem 15 pkt zajął czwarte miejsce, a w kategorii chłopców klub uplasował się na szóstym miejscu (13 pkt). Sklasyfikowano 13 klubów.
      
UKS Viking Elbląg
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Sport

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • Brawo zawodnicy i trenerzy !!!! Słowa uznania dla Organizatora zawodów i pracowników MOSiR E-ąg. Zawody w pełni udane pod względem organizacyjnym i sportowym. Oby tak dalej. Kibic.
Reklama