UWAGA!

Zawody Kontrolne i Puchar Tatr w Zakopanem (łyżwiarstwo szybkie)

Elbląg, Ewelina Przeworska, łyżwiarka KS „Orzeł”
Ewelina Przeworska, łyżwiarka KS „Orzeł” (fot. M)

Przebywający na zgrupowaniu w Zakopanem łyżwiarze szybcy elbląskiego klubu „Orzeł” startowali w miniony weekend w zawodach jako reprezentacja Polski, na tamtejszym, sztucznie mrożonym torze lodowym. Elblążanie zdobyli dwa medale w Pucharze Tatr.

Na starcie Pucharu Tatr stanęły reprezentacje Czech, Słowacji i Polski – informuje Roman Rycke, trener elbląskich panczenistów. – Nasi łyżwiarze mają powody do satysfakcji, bo w pucharze reprezentowali biało – czerwone barwy. Nie zawiedli oczekiwań, bo zdobyli dwa medale w kategorii Junior „B”. Srebrny – Adrian Wielgat na 3000 m, który zajmował miejsca 5. na 500 m i 9. na 1500 m i brązowy – Piotr Sowa na dystansie 1000 m, który był blisko podium, bo zajmował czwarte lokaty w wyścigach na 500 m, 1000 m i 3000 m. W kategorii Junior „A” startował Paweł Toruń zajmując miejsca: 4. na 3000 m, 6. na 1000 m, 7. na 500 m i 8. na 1500 m.
       W zawodach kontrolnych OZŁS Zakopane – mówi szkoleniowiec, w wyścigu na 500 m zwyciężyła nasza panczenistka Ewelina Przeworska. Zawodniczka nie stanęła do rywalizacji w niedzielnym wyścigu na dystansie 1500 m, bo w tym dniu miała wyznaczony termin egzaminu na uczelni. I w tym szczególnym dla niej zadaniu spisała się na medal, zdała egzamin i tym samym już jest na czwartym roku krakowskiej AWF. Święta spędzimy w domu, ale już w niedzielę, 27 grudnia, wraz z piątką zawodników wyjeżdżam do Sanoka na zgrupowanie, którego finałem będą zaplanowane na 3 – 4 stycznia Mistrzostwa Polski w łyżwiarskim sprincie.
      
M
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama