UWAGA!

Zawody młodzików w Górznie (triathlon)

Elbląg, Zawody młodzików w Górznie (triathlon)

Informowaliśmy już o starcie dorosłych triathlonistów z elbląskiego MKS Truso na mistrzostwach Polski w tej dyscyplinie na dystansie olimpijskim. Przy okazji mistrzostw rozegrano ogólnopolskie zawody triathlonowe młodzików, w których elblążanie zanotowali medalowe sukcesy.

Ogólnopolskie zawody z udziałem ponad 40 młodzików w triathlonie przyniosły sukcesy startującemu w nich narybkowi dyscypliny z elbląskiego Truso. Zawodnicy rywalizowali, pokonując 200 m pływaniem, a po wyjściu z wody przesiadali się na rower, mając do przejechania dystans 2,5 km, następnie biegli do mety na trasie 500 m.
       W kategorii 12-13 lat Aneta Kluczyk zajęła 5. miejsce, a Paulina Załucka w kat. 14-15 lat stanęła na 3. stopniu podium, zdobywając brązowy medal. Marta Kosmala w tej samej kategorii zajęła 4. miejsce.
       Wśród chłopców 14-16 lat srebrny medal zdobył Maciej Kosmala, brązowy Artur Kluczyk, natomiast na 4. miejscu zawody ukończył Patryk Kowalski. Tuż za nim na 5. pozycji uplasował się Damian Tomaszewicz, a Łukasz Kowalski był 9.
       Trzy medale młodzików Truso to dobry prognostyk na przyszłość. W trudnej dyscyplinie w Elblągu nie zabraknie następców najbardziej utytułowanego Marcina Florka, który jest dla młodzieży wzorem do naśladowania.
       Elbląska młodzież z medalowymi trofeami w Górznie.
      
      
M
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama