UWAGA!

Żeglarska feta w Galerii Nobilis

Elbląg, Żeglarskie Grand Prix 2009. Od lewej Leszek Kapczyński, Grzegorz Nowaczyk, Grzegorz Szlendak, Edward Wielgoszyński i Jerzy Wcisła
Żeglarskie Grand Prix 2009. Od lewej Leszek Kapczyński, Grzegorz Nowaczyk, Grzegorz Szlendak, Edward Wielgoszyński i Jerzy Wcisła (fot. M)

Żeglarska brać zrzeszona w Elbląskim Okręgowym Związku Żeglarskim podczas okazjonalnego spotkania podsumowała miniony, nawigacyjny sezon i poznała plan organizacji regat w roku 2010. Głównym akcentem spotkania, było ogłoszenie wyników i honorowanie pucharami marszałka Warmii i Mazur zwycięzców rywalizacji o Grand Prix Zalewu Wiślanego 2009.

Spotkanie w Galerii Nobilis w „Światowidzie” zapoczątkowała projekcja filmu o wyprawie elbląskich motorowodniaków z Berlina, Międzynarodową Drogą Wodną E 70 na Zalew Wiślany i do Elbląga. Była to pierwsza taka ekspedycja, której celem było poznanie warunków żeglugowych z perspektywy potrzeb turysty-wodniaka. Okazało się, że te po polskiej stronie drogi wodnej, pomimo atrakcyjnych przyrodniczo regionów, są bardzo ubogie w żeglarsko-motorowodną infrastrukturę turystyczną. Uczestniczący w spotkaniu Grzegorz Nowaczyk, członek Zarządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego, nawiązując do wniosków z wyprawy omówił programy, których realizacja spowoduje radykalne ożywienie turystyczne Zalewu Wiślanego, wpłynie na powstanie na tym akwenie nowoczesnych marin żeglarskich, poprawi bezpieczeństwo przeciwpowodziowe, a budowa kanału łączącego Morze Bałtyckie z Zalewem Wiślanym, która jest ujęta w planach rządu i będzie wykonana, da nowy impuls gospodarce w tym regionie województwa.
       Prezes Elbląskiego Okręgowego Związku Żeglarskiego Henryk Fall, z dyrektorem Biura Regionalnego UM Jerzym Wcisła, dokonali podsumowania minionego sezonu żeglarskiego. Przedstawili zamierzenia na sezon 2010 podkreślając ożywienie zainteresowania współpracą w tym zakresie ze strony rosyjskiej, a szczególnie żeglarzy z Kaliningradu.
       Apogeum spotkania było ogłoszenie wyników współzawodnictwa żeglarzy o Grand Prix Zalewu Wiślanego w sezonie 2009. To już druga z kolei tego typu rywalizacja zainspirowana przez Jacka Protasa, marszałka Warmii i Mazur, który ufundował puchary i nagrody dla najlepszych kapitanów jednostek startujących w regatach.
       Jury Grand Prix sklasyfikowało 54. jednostki. Najlepsze wyniki osiągnął Grzegorz Szlendak – 43,75 pkt wyprzedzając Leszka Kapczyńskiego – 39,5 pkt i Edwarda Wielgoszyńskiego – 37,25 pkt. Najlepszych pucharami marszałka, pamiątkowymi dyplomami i upominkami honorowali Grzegorz Nowaczyk i Jerzy Wcisła.
       Słodki poczęstunek zakończył spotkanie żeglarskiej braci.
      
M
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama