UWAGA!

Żeglarstwo lodowe wraca na Zalew Wiślany

 Elbląg, Żeglarstwo lodowe wraca na Zalew Wiślany
fot. nadesłana

Bojery na Zalewie Wiślanym? Kiedyś, w latach 70. i 80. była to codzienność, dwa razy rozegrano nawet Mistrzostwa Świata w Krynicy Morskiej. Później było już tylko przerażająco pusto. Latało tylko kilku zapaleńców, kluby wcale nie wychowywały zawodników, brak było sprzętu, chęci, animatorów tego sportu.

Uczniowski Klub Sportowy Tolkmicko chce przywrócić tradycje żeglarstwa lodowego na Zalewie Wiślanym. Od kilku lat instruktor klubu regularnie podaje raporty lodowe na stronę www.bojery.pl. Na stronie www.ukstolkmico.blogspot.com zamieszczane są regularne raporty wraz z zasadami bezpiecznego korzystania z zalodzonych akwenów. Zakupiono dwa bojery klasy ICE Opti. To bojer z pędnikiem od Optimista przeznaczony dla dzieci w wieku od 7 do 14 lat. Dorośli członkowie klubu dysponują także własnymi bojerami klasy DN.
       W najbliższy weekend zaprosiliśmy zawodników z całej Polski na wspólny trening (mamy teraz najlepsze warunki w Polsce: lód 12-15 cm, mało śniegu i hektary „betonu”). Mamy nadzieję na trening także dla dzieci i młodzieży. W kolejny weekend planujemy właśnie w Tolkmicku rozegrać regaty Pucharu Polski.
       Serdecznie zapraszamy do oglądania tego emocjonującego sportu. Spacer na lodzie przy pięknej, słonecznej pogodzie pozostaje na długo w pamięci. Bez obaw – pod lodem jest tylko do metra wody.
      
      
Jerzy Sukow

Najnowsze artykuły w dziale Sport

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama