UWAGA!

Zgłoś swoją pociechę na wakacyjne zawody pływackie

 Elbląg, Zgłoś swoją pociechę na wakacyjne zawody pływackie
fot. arch. MOSIR w Elblągu

W czwartek (23 lipca) w Centrum Rekreacji Wodnej Dolinka odbędą się Wakacyjne Zawody Pływackie dla dzieci i młodzieży. W zawodach mogą uczestniczyć wszyscy chętni w wieku od 6 do 15 lat. Każdy uczestnik otrzyma pamiątkowy medal, a udział w imprezie jest bezpłatny.

Wakacje nieodzownie kojarzą się z czasem wolnym, piękną pogodą i zabawami w wodzie. I właśnie z myślą o tych wszystkich, którzy lubią spędzać czas w wodzie, a do tego potrafią pływać, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Grupa Wodna przygotowali Wakacyjne Zawody Pływackie dla dzieci i młodzieży. Impreza odbędzie się w czwartek, 23 lipca, od godz. 9.00 w CRW Dolinka, a udział w zawodach jest bezpłatny.

- Zachęcamy wszystkich naszych milusińskich do wspólnej zabawy i spędzenia czasu na CRW Dolinka – mówi Adam Krause, kierownik obiektu. – Poprzez organizację zawodów chcemy zachęcić elblążan do ponownego odwiedzania Dolinki, która w czasie pandemii jest miejscem w pełni bezpiecznym. Aby zapisać dziecko na zawody należy pamiętać, że liczba miejsce jest ograniczona. Zapisy uczestników w dniu zawodów będą możliwe tylko i wyłącznie w momencie, kiedy limit miejsc nie zostanie wcześniej osiągnięty.

W zawodach może uczestniczyć każde dziecko w wieku od 6 do 15 lat, które samodzielnie potrafi przepłynąć 25 metrowy basen. Zgłoszenia przyjmowane będą za pośrednictwem poczty elektronicznej do dnia 21.07.2020 do godz. 23.59. Aby wziąć udział w zawodach należy wysłać zgłoszenie na adres e-mail imprezy@mosir.elblag.eu podając w treści poniższą formułę:

Zgłaszam moją córkę/syna (imię i nazwisko dziecka oraz dokładna data urodzenia) do udziału w Wakacyjnych Zawodach Pływackich w dniu 23.07.2020 r. o godz. 9.00-11.00.

- Przygotowaliśmy podział na kategorie wiekowe, a dzieci w zależności od wieku będą miały do pokonania różne dystanse w dowolnym stylu – informuje Marcin Trudnowski z Grupy Wodnej. – Dla młodych pływaków, którzy nie czują się jeszcze zbyt pewnie, będzie możliwość przepłynięcia basenu wraz z przyrządem, czyli deską lub makaronem. Przed samym startem przeprowadzimy dla uczestników krótką rozgrzewkę, by poczuli się jak na wielkich zawodach sportowych. W czasie zawodów nie będzie jednak prowadzony pomiar czasu, bo tego dnia zamiast rywalizacji i walki o miejsca na podium liczyła się będzie dobra zabawa.

Biuro zawodów czynne będzie w CRW Dolinka w dniu imprezy od godz. 8.30 do 8.50. Do zawodów zostaną dopuszczeni jedynie zgłoszeni zawodnicy, których rodzice/prawni opiekunowie przed startem stawią się w biurze zawodów, by podpisać specjalne oświadczenie. Po zakończeniu części sportowej imprezy wszystkie dzieci będą mogły wspólnie się bawić na części rekreacyjnej CRW Dolinka. Koniec zawodów przewidziano na godz. 11.00.

- Ze względu na obostrzenia związane z pandemią koronawirusa trybuny w CRW Dolinka nadal nie są dostępne dla publiczności, a to oznacza, że rodzice i dziadkowie nie będą mogli wejść na obiekt – informuje Adam Krause, kierownik CRW Dolinka. – Natomiast na pływalni będą instruktorzy, którzy pokierują dzieci zarówno do szatni, jak i na nieckę basenową. Dzieci przez cały czas trwania zawodów, będą pod opieką organizatorów.

Szczegółowy regulamin zawodów dostępny jest TU.

Zapraszamy do uczestniczenia w pozostałych wydarzeniach w ramach Wakacji z MOSiR-em. Więcej szczegółów na stronie MOSiR w zakładce Wakacje z MOSiR-em.

Informacja MOSiR w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Sport

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama