UWAGA!

Zgrupowania i obozy sportowe domeną MOS

Elbląg, Stanisław Szczepański podczas zawodów „Bieg przez dwa mosty”
Stanisław Szczepański podczas zawodów „Bieg przez dwa mosty” (fot. M).

Już od kilku tygodni trwają przygotowania do zbliżających się ferii zimowych – informuje Stanisław Szczepański, dyrektor Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego w Elblągu.

– Wszystkie nasze działania konsultujemy z kadrą trenerską sekcji sportowych MKS Truso. Środki finansowe wspierające organizację obozów i zgrupowań otrzymaliśmy z Wydziału Edukacji i Wydziału Sportu Urzędu Miejskiego. Wyjazdowa akcja obozowa, jaką przygotowaliśmy na czas ferii, to sześć zgrupowań – mówi dyrektor. – Najliczniejsza, bo 60-osobowa grupa siatkarek będzie przebywała na obozie w Starym Polu w dniach 1-6 lutego. Trenerską opiekę nad dziewczętami sprawować będą Aleksandra Pietrulewicz i Kazimierz Stankiewicz. Do Ostródy już w piątek 23 stycznia na sześciodniowy obóz wyjadą 24 piłkarki ręczne pod opieką trenerów Zygmunta Narbuntowicza i Dariusza Lotkowskiego. W Ornecie na zgrupowaniu pod nadzorem Stanisława Gudzińskiego, Marka Gudzińskiego i Adama Jażdżyńskiego przebywać będzie 34-osobowa grupa siatkarzy. Tydzień na zgrupowaniu w Ełku spędzi grupa triathlonistów z trenerami Bogusławem Tołwińskim i Krzysztofem Sokołowskim. Najdalej od Elbląga, bo w Karpaczu będą przygotowywali się do sezonu lekkoatleci z naszego klubu pod opieką szkoleniowców Jacka Licznerskiego i Czesława Nagy. Ponadto od 25 stycznia rozpoczynają zgrupowanie dochodzeniowe piłkarki ręczne trenera Jerzego Ringwelskiego, które zakończy się 3 lutego w Ostródzie. Niezależnie od wyjazdowej formy budowy kondycji reprezentantów MKS Truso, organizujemy również trzy obozy dochodzeniowe. Na naszych obiektach uczestniczyć w nich będą piłkarze ręczni i judocy z MKS Truso. Trzecie takie zgrupowanie z udziałem zawodniczek i zawodników z sekcji koszykówki zostanie zorganizowane na bazie obiektów Gimnazjum nr 4.
       Formą otwartą dla elbląskiej młodzieży będzie zaplanowany na 4-5 lutego turniej halowej piłki nożnej dla dzieci ze szkół podstawowych w obiekcie przy ul. Saperów. Natomiast nasz największy obiekt sportowy, hala przy ul. Kościuszki, jak wynika z programu, będzie zajęta każdego dnia ferii od godz. 8.30 do 21.30. W hali przy ul. Saperów będą prowadzone różnorodne zajęcia z wykorzystaniem siłowni. Ostatnim akordem ferii, zaplanowanym na 6 lutego, będzie halowy turniej piłki nożnej rocznika 1999, który organizuje KS Olimpia w hali przy ul. Kościuszki. Szacujemy, że ze wszystkich form propozycji przygotowanych przez nas na okres ferii zimowych skorzysta ponad 350 dzieci i młodzieży – podsumowuje Stanisław Szczepański.
      
      
M
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama