UWAGA!

Zgrupowanie kadry w Giżycku (boks)

O rosnących umiejętnościach pięściarzy z Warmii i Mazur świadczy ilość powołań zawodników z klubów województwa do kadr narodowych. Aktualnie szanse na reprezentowanie barw Polski ma trzech kadetów, trzech juniorów i czwórka seniorów. Natomiast w Liverpoolu na Mistrzostwach Unii Europejskiej Kobiet walczy bokserka z elbląskiej „Kontry”.

W poniedziałek (4 sierpnia) w Giżycku rozpoczyna się dwutygodniowe zgrupowanie kadry narodowej bokserów seniorów. Główny trener tej reprezentacji, Ludwik Buczyński, przed wyjazdem na olimpiadę w Pekinie, w uzgodnieniu z Polskim Związkiem Bokserskim ostatecznie ustalił skład kadry na to zgrupowanie. Weźmie w nim w nim udział czterech pięściarzy z Warmii i Mazur. Do „etatowego” reprezentanta Polski, jakim jest Michał Syrowatka z Mazura Ełk, aktualny mistrz Polski walczący w wadze 60 kg, dołączyło trzech bokserów z elbląskiego KSW „Tygrys”. W wadze 81 kg aktualny wicemistrz Polski Damian Kośmider, w kategorii 64 kg Krzysztof Ciereszko - brązowy medalista mistrzostw Polski i Sebastian Wołkowski w wadze 54 kg, także brązowy medalista z MP z Dąbrowy Górniczej. Pod nieobecność Ludwika Buczyńskiego zgrupowanie kadry w Giżycku poprowadzi trener Zbigniew Raubo.
M
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • A Marcin Pryczek nie jedzie?
  • Znowu Pan M. /Minkiewicz jak mniemam/ nie potwierdził informacji u źródeł czyli u trenera Kadry Narodowej p. Buczyńskiego tylko pisze co mu sie chce: - Wołkowski nie będzie na zgrupowaniu Poza tym napisał Pan błędnie bez upewnienia się chociażby na stronie PZB o tytułach wymienionego w artykule zawodnika : - Michał Syrowatka nigdy nie był Mistrzem Polski tylko Wicemistrzem - Michał Syrowatka jest Młodzieżowym Mistrzem Polski/ a to wielka róznica dla znających sie na boksie/ Gdzie Pan zbiera informacje do artykułów? Ja akurat jako kibic bokserski śledzę artykuły o pięściarstwie i jestem w stanie w nich wyłapać "byki", ale podejrzewam, że w artykułach o innych dyscyplinach też jest Pan "twórczy", a chyba nie o to chodzi ?
  • Pan M. napisze wszystko co mu powie V-ce Prezes PZB Kozakiewicz. Dlatego wiadomości mają naprawde nie wiele wspólnego z PRAWDĄ!!!
  • Popieram mojego przedmówcę. Pan Prezes lubi się KREOWAĆ!!!
Reklama