UWAGA!

Zielone bomby z Pucharem Elbląga (plażowa piłka nożna)

 Elbląg, Widowiskowych zagrań nie brakowało podczas turnieju
Widowiskowych zagrań nie brakowało podczas turnieju (fot. Witold Sadowski)

Drużyna Green Bombs z Kłodawy zdobyła Puchar Elbląga w plażowej piłce nożnej. W finale zawodów, rozgrywanych na plaży Srebrna Riwiera w Kadynach, po zaciętym spotkaniu pokonała elbląskich strażaków 1:0. Zobacz fotoreportaż.

- Beach soccer to najbardziej widowiskowa odmiana futbolu. Gra muzyka, mnóstwo pięknych kobiet wokół boiska, piękne parady bramkarzy, przewrotki. Jeśli ktoś ma trochę umiejętności, to można na piasku cuda z piłką robić. W tegorocznej edycji poziom jest zróżnicowany. Są zespoły, które mają duże pojęcie o grze na piasku, są takie, które dopiero się uczą – twierdzi Zbigniew Urbaniak, wiceprezes Elwo Etna Elbląg, organizatora Pucharu Elbląga w plażowej piłce nożnej.
       - To jest bardzo ciężka gra, trzeba mieć naprawdę porządną wydolność i często trenować. Widzę, że niektórzy piłkarze tylko improwizują grę, bardziej kopią pod piach niż grają w piłkę. Akurat tak się zdarzyło, że w naszym zespole jest kilku takich wyrobników, którzy nie mają zielonego pojęcia o piłce nożnej, ale skrzyknęli się i próbują grać – przyznał z uśmiechem Jakub Dudek z zespołu Lambada, który zajął ostatnie miejsce w turnieju.
       W zawodach wystartowało osiem drużyn, jedyną spoza Elbląga była reprezentacja Green Bombs z Kłodawy, która jak się okazało, wyjechała z Kadyn z głównym trofeum, czyli Pucharem Elbląga w plażowej piłce nożnej. W finale pokonała 1:0 drużynę Straży Pożarnej. Trzecie miejsce wywalczył Metrotest po zwycięstwie 4:1 nad FC Po Nalewce.
       Najlepszym bramkarzem turnieju został wybrany Dawid Humla ze Straży Pożarnej, najlepszym piłkarzem - Daniel Jaśniewski z Green Bombs, a najskuteczniejszym strzelcem turnieju został Wojciech Pietrzkiewicz z Metrotestu. Nagrody najlepszym zawodnikom i drużynom wręczał Tomasz Miętkiewicz, prezes Warmińsko-Mazurskiego Związku Piłki Nożnej.
      

       Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl była patronem medialnym Pucharu Elbląga w plażowej piłce nożnej

      
RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Sport

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)