UWAGA!

Zimowa przejażdżka po Wysoczyźnie Elbląskiej

 Elbląg, Zimowa przejażdżka po Wysoczyźnie Elbląskiej
fot. MOSiR

Imponująco i bardzo okazale przebiegła inauguracja w Elblągu sezonu rowerowego A.D. 2018. Na pierwszą w tym roku Miejską Wycieczkę Rowerową przyjechały bowiem aż 54 osoby.

Za nami pierwsza w tym roku Miejska Wycieczka Rowerowa. W jej organizację zaangażowany był Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Elblągu, PTTK Oddział Ziemi Elbląskiej i Urząd Gminy w Elblągu. Zimowa z daty, a faktycznie wiosenna aura sprzyjała spokojnemu kręceniu korbami na trasie po Wysoczyźnie Elbląskiej w kierunku wsi Przybyłowo. Tym razem celem uczestników wycieczki było obejrzenie nowej drogi leśnej położonej w zeszłym roku przez Nadleśnictwo Elbląg łączącej tą wieś z drogą na Kadyny i Tolkmicko.
       - Zanim dotarliśmy do centrum Wysoczyzny Elbląskiej, mieliśmy okazję zajrzeć do Jeleniej Doliny na rogatkach Elbląga, gdzie przekonaliśmy się, że nie ma tam ani śladu śniegu - opowiada Marek Kamm z Działu Organizacji Imprez. - Następnie w okolicach Pagórek grupa sprawnie pokonała kilkumetrowy odcinek drogi z płyt betonowych zalany wodą zbierającą się w obniżeniu terenu. Drugim ,,odcinkiem specjalnym’’ było kilkadziesiąt metrów grząskiej nawierzchni w lesie przed Przybyłowem, która nieco zabrudziła nasze rowery, jednak nie uniemożliwiła przejazdu. Doszło w tym miejscu do jednego upadku, który jednak nie skończył się poważną kontuzją. Przy nowej drodze do Przybyłowa powstało nawet rondo - co wygląda dość zabawnie w środku lasu - które przydało się nam do wykonania grupowego zdjęcia.
       Dwa kilometry dalej uczestnicy byli już w Przybyłowie, gdzie grupa chciała uzupełnić zapasy w sklepie. Jako że sklepu w tej miejscowości nie ma, kolejny postój zrobili w Hucie Żuławskiej. Tutaj był i sklep, i były kaloryczne batoniki dla uczestników wycieczki zapewnione przez sponsora wycieczki Biuro Podróży Variustur. Po tej dłuższej przerwie rowerzystom pozostało już tylko przez Milejewo i Piastowo dotrzeć do Elbląga. Popychani sprzyjającym na tym kierunku wiatrem szybko pokonali kilkanaście kilometrów i w Elblągu-Dąbrowie wjechali na szlak GreenVelo, którym dotarli do polany z wiatami w Bażantarni.
       Przy Miejscu Odpoczynku Rowerzystów (MOR) GreenVelo wycieczka zakończyła się. Pozostało już tylko postawić okolicznościową pieczęć w książeczkach wycieczek kolarskich PTTK, które rozdawane były na starcie wycieczki (i będą jeszcze dostępne w lutym i marcu).
       Gromadzenie pieczątek ma związek z ogłoszonym konkursem, którego szczegóły są widoczne pod adresem MOSiR.
      
       Organizatorzy dziękują Leszkowi Marcinkowskiemu Prezesowi PTTK Odział Ziemi Elbląskiej i Kamilowi Zimnickiemu z Klubu Turystycznego im. C. Pudora za pomoc organizacyjną przy wycieczce. Dziękujemy także Bogdanowi i Szymonowi Uhrynowi z biura podróży Variustur za wsparcie sponsorskie. Podziękowania należą się także elbląskim mediom za skuteczne nagłośnienie wycieczki oraz wszystkim uczestnikom za wspólną, bezpieczną i spokojną jazdę. Na następną jazdę Miejskich Wycieczek Rowerowych organizatorzy zapraszają już 18 lutego 2018 roku.
      
MOSiR
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Sport

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama