UWAGA!

Złapać Strabag albo Skanską

Elbląg, Grzegorz Nowaczyk: Cieszę się, że pod wpływem argumentów Pan Prezydent zmienił zdanie, strony doszły do porozumienia i Olimpia będzie grała w II lidze
Grzegorz Nowaczyk: Cieszę się, że pod wpływem argumentów Pan Prezydent zmienił zdanie, strony doszły do porozumienia i Olimpia będzie grała w II lidze (fot. Anna Dembińska)

Po otrzymaniu pisma z Urzędu Miasta, będącego odpowiedzią na list otwarty Grzegorza Nowaczyka w sprawie utrzymania dotychczasowej dotacji Urzędu Miasta dla KS Olimpia Elbląg, zwróciliśmy się do Grzegorza Nowaczyka z prośbą o wyjaśnienie kilku kwestii.

Pismo Grzegorza Nowaczyka – „Prezydent pod presją”
       Pismo Joanny Urbaniak, rzecznik prasowej Urzędu Miasta w Elblągu – „To nieprawda, że miasto nie wspiera Olimpii” 
      
       Piotr Derlukiewicz: – Co było przyczyną napisania listu otwartego w sprawie Olimpii?
      
Grzegorz Nowaczyk: – Zwrócili się do mnie z prośbą o pomoc prezes sekcji piłki nożnej KS Olimpia Elbląg Maciej Romanowski i kibice.
      
       – Pani Joanna Urbaniak zarzuca Panu prezentowanie nieprawdziwych danych. Chodzi o Pańskie stwierdzenie, że kwota z 1 proc. podatku dochodowego, jaką uzyskała w ubiegłym roku Olimpia, jest drugą co do wielkości spośród elbląskich organizacji pożytku publicznego.
      
– Moje dane pochodzą z raportu Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. Pani Rzecznik nie podaje źródła danych, które prezentuje, więc trudno mi się do nich odnieść.
      
       – Jak ocenia Pan zakończenie sporu między Prezydentem Elbląga i Olimpią?
      
– Cieszę się, że pod wpływem argumentów Pan Prezydent zmienił zdanie, strony doszły do porozumienia i Olimpia będzie grała w II lidze. Klub w II lidze piłki nożnej to jest już niezła promocja, bo rozgrywa mecze w całej wschodniej połowie kraju. Ale Olimpia wciąż nie ma sponsora strategicznego. Tymczasem w rejonie Elbląga drogi budują Strabag, Skanska, Mostostal – władze miasta mogłyby się spotkać i lobbować, by któraś z tych firm zechciała aktywniej uczestniczyć w życiu regionu, sponsorując klub sportowy. Strabag sponsoruje już Widzew Łódź, Mostostal – Polonię Warszawa. Jeżeli ściągamy do nas tak duże firmy, tak duże kapitały, warto choć podjąć wysiłki, by wspierały kluby sportowe na naszym terenie.
      
       – Czy mniejsze elbląskie kluby sportowe, również mające kłopoty finansowe, ale bez tak licznej armii kibiców, też mogą liczyć na Pana wstawiennictwo.
      
– Samorząd Województwa dofinansowuje przede wszystkim kluby z ekstraklasy i na to są dotacje bieżące. W Elblągu rzecz sprowadzałyby się do jednego – do przeformatowania budżetu miasta na 2010 rok i zapisania w nim nieco większych pieniędzy na sport.
      
      
Piotr Derlukiewicz
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • kierunek wskazany przez Nowaczyka ma sens. trzy wymienione firmy są potężne i skoro wykładają kasę w innych miastach na sport to w Elblągu również władza powinna znaleźć sposób aby ich do tego zachęcić. nie jakieś wielkie kwoty od razu ale gwarantowana kwota co miesiąc np. ; na Olimpię.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  kibic z prostej(2010-02-03)
 • Ten facet jest niemożliwy. Jak widzę takiego inteligenta to same najgorsze epitety się na język cisną. II liga to promocja???!!! Człowieku przecież to cały czas ten sam trzeci szczebel rozgrywek krajowych, czyli piłkarskie zadupie!!! Z jakiej racji władze miasta mają lobbować u sponsorów w imieniu III(!) ligowego klubu?!?! OD CZEGO OLIMPIA MA DZIAŁACZY?!?! Poza tym nikt o zdrowych zmysłach nie wyłoży złamanego grosza w gnój jakim jest piłka nożna w Polsce. Amen.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  JesusAlvaro(2010-02-03)
 • Alvaro po co się chłopie irytujesz :) Sam wiesz, wybory idą to i plecie się to co inni chcą usłyszeć :) Po wyborach. .. .. sam wiesz jak będzie
 • PO i PZPN to bratnie dusze. Bardzo wiele cech wspólnych.
 • I już lepiej patrzę w przyszłość. Tylko otwieram Portel i widzę JEGO _
 • A jeszcze tablicę ze sobą nosi z nazwiskiem - aby nie było żadnej pomyłki.
 • kosi kosi łapki. .. .jaki jestem zuch !!!!
 • Nieważne o czym, byle było o mnie głośno. .. ..
 • a najśmieszniejsze jest to że ludzie go zapamiętają, a nie bełkot jaki wygłasza i beda na niego głosować bo przeciez jest znany. Skoro sie tak o sport martwi to niech sam napisze ile dobrowolnie wpłacił na sport lub na stypendia dla dzieci? Ja wprost pisze na sport nie dałem i nie dam ani grosza.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  avatarczyk(2010-02-03)
 • znany z tego, że jest znany :)
 • niech sie zwróci jeszcze o kase dla olimpii do kopalni bo przecież mieszkańcy elbląga palą węglem. no i do rafinerii bo przecież paliwo spalamy itp. troche chore podejście. Sponsorów brakuje tym bardziej na taki zespół jak nasz.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  inwestor.(2010-02-03)
 • to ja poproszę wszystkich mądrych komentujących o jedną odpowiedź. wskażcie mi w Elblągu firmę która ma tyle środków aby wesprzeć Olimpię? bo to jest dla klubu najważniejsze. stabilny budżet bez niespodzianek czy Słonina da pieniądze czy też znowu mu się coś odwidzi.
Reklama