Złota Joanna (judo)

Elbląg, Złota medalistka Joanna Jaworska i jej trener Tomasz Gadaj.
Złota medalistka Joanna Jaworska i jej trener Tomasz Gadaj.

Zawodniczka MKS Truso Joanna Jaworska zdobyła złoty medal w wadze +70 kg podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży rozgrywanej w Szczytnie. Nasza zawodniczka w walce finałowej wygrała z Martą Rózgą z ŁPKS Gwardia Łódź.

Od 28 kwietnia do 2 maja w Szczytnie trwał finał Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych w Judo, rozgrywany w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. W imprezie, pod okiem trenera Tomasza Gadaja, uczestniczyła piątka zawodników MKS Truso. Przypomnijmy, że nasi judocy awans na Ogólnopolską Olimpiadę Młodzieży wywalczyli podczas eliminacji makroregionalnych.
     Najlepiej w Szczytnie zaprezentowała się Joanna Jaworska, która w wadze powyżej 70 kilogramów zdobyła złoty medal i tytuł mistrzyni Polski. Elblążanka w finałach „szła jak burza”, wygrywając przed czasem kolejne walki. Joanna uporała sie kolejno z: Joanną Woźniak z GKS Wybrzeże Gdańsk, Agatą Szewczyk z ŁPKS Gwardia Łódź i Sylwią Tomczyk z UKS 2 Stalowa Wola, natomiast w finale na znaczną przewagę techniczną wygrała z Martą Rózgą z ŁPKS Gwardia Łódź. Przypomnijmy, że Asia jest również zwycięzczynią Pucharu Polski, rozegranego w ubiegłym miesiącu w Tarnowie i zdecydowaną liderką rankingu Polskiego Związku Judo wśród dziewcząt z tej grupy wiekowej. Elblążanka jest członkinią kadry narodowej i ma duże szanse na reprezentowanie naszego kraju na najbliższych Mistrzostwach Europy Juniorek Młodszych.
     Niestety podczas mistrzostw w Szczytnie nikt z pozostałych elbląskich zawodniczek i zawodników nie zdołał stanąć na podium. Maciej Zając zajął siódme miejsce w kategorii wagowej 81 kg, Joanna Suliga była dziewiąta w kat. 70 kg, a Michał Olejniczak zajął 13 miejsce w kat. 55 kg.