Złoty Nikodem (boks)

Elbląg, Złoty Nikodem  (boks)

Nikodem Kozak z KSW „Tygrys” Elbląg zdobył złoty medal w swojej kategorii wagowej w Międzynarodowym Turnieju Bokserskim o Puchar Burmistrza Kętrzyna.

W zawodach, które odbyły się w miniony weekend w Kętrzynie, wzięło udział ponad 100 zawodników z 24 klubów z Polski, Ukrainy, Litwy i Niemiec. Klub Sportów Walki „Tygrys” Elbląg reprezentowało trzech zawodników.

Nikodem Kozak zajął pierwsze miejsce w kategorii junior w wadze 80 kg. W półfinale pokonał Jakuba Pietrzaka (Akademia Walki Warszawa), a w finale Jakuba Maścianicę (Elite Fight Club Lidzbark Warmiński), 2.

Z kolei Mateusz Rosiak (kat. kadet, waga 63 kg) zajął drugie miejsce. W finale po bardzo zaciętej i wyrównanej walce uległ na punkty zawodnikowi z Ukrainy. Walkę towarzyską niepunktowaną stoczył Bartłomiej Zabiełło (junior) w wadze 67 kg.

Trenerem pięściarzy KSW Tygrys jest Patryk Bursztynowicz.