Zwycięska Joanna (judo)

Joanna Jaworska, zawodniczka MKS Truso zajęła pierwsze miejsce w zawodach Pucharu Polski w judo rozgrywanych w Tarnowie. Pozostała trójka elbląskich zawodników uplasowała się poza podium.

W Tarnowie rozgrywany był Puchar Polski juniorów i juniorek młodszych w judo. W zawodach wystartowało czworo zawodników MKS Truso. Najlepiej z zaprezentowała się w wadze powyżej 70 kg Joanna Jaworska, która zajęła pierwsze miejsce. Nasza zawodniczka w półfinale pokonała Kamilę Wasek (Juwenalia Wrocław), natomiast w finale okazała się lepsza od judoczki z UKS Galeon Gdynia Aleksandry Andrzejczak.
     Na dalszych pozycjach uplasowała się trójka pozostałych reprezentantów elbląskiego zespołu, choć bliski podium był Maciej Zając. W wadze 81 kg po zaciętej walce przegrał brązowy medal z Bartoszem Szykrowskim z Gwardii Warszawa.
     Natomiast na siódmej pozycji zawody ukończył walczący w wadze 50 kg Mateusz Tonga.
     Ostatnia z czteroosobowej ekipy MKS Truso to walcząca w wadze 70 kg Joanna Suliga. Dla naszej zawodniczki był to pierwszy start w tego typu imprezie, dlatego też dla niej najważniejsze było zbieranie doświadczenia. Elblążanka, niestety, swój udział w turnieju zakończyła już w pierwszej walce i nie zdołała wyjść z grupy.