Zwycięstwo MKS Truso w fazie finałowej (koszykówka)

Elbląg, Zwycięstwo MKS Truso w fazie finałowej (koszykówka)

Koszykarze MKS Truso dobrze rozpoczęli drugą rundę rozgrywek o awans do II ligi pokonując na własnym parkiecie drużynę UKS Kielno 77:68. Przystępując do meczu elblążanie wiedzieli, że łatwo nie będzie, gdyż w zeszłym sezonie oba pojedynki z rywalem były bardzo wyrównane. Zobacz więcej zdjęć.

Spotkanie otworzył Paweł Budziński zdobywając pierwsze dwa punkty. Chwilę później, po rzutach Michała Kalińskiego, rywale wyszli na dwupunktowe prowadzenie 4:2. Błędy kielnian oraz szybkie kontry pozwoliły gospodarzom wyjść na pięciopunktowe prowadzenie 9:4. W kolejnych akcjach dobrą grą popisał się Paweł Budziński, który zdobył cztery punkty. Po 5. minutach gry na tablicy było 14:6 dla gospodarzy. W dalszej części pierwszej kwarty na parkiecie dominowali rywale, którzy po rzutach Rafała Milewskiego, Rafała Kalińskiego oraz Michała Ziębińskiego doszli do elblążan na cztery punkty (21:17). Elblążanie popełniali błędy w obronie oraz ataku, do końca kwarty nie udało już im się zdobyć żadnego punktu. Punktował natomiast Szymon Janiewski zdobywając 19 punkt dla swojej drużyny. Ostatnie punktu padły z rąk Rafała Milewskiego, który ustanowił wynik pierwszej kwarty na 21:21.
       Drugą kwartę celnym rzutem rozpoczął Paweł Budziński. Kielnianie skutecznie wykorzystywali rzuty wolne i po kilku minutach na tablicy wyników znów był remis 25:25. W dalszej części pojedynku dobra skutecznością wykazali się Piotr Prokurat oraz Jarosław Jakubów, po których trafieniach przewaga MKS Truso wzrosła do dziewięciu punktów (38:29). W dalszej części spotkania gra była dość wyrównana. Kielnianie mieli kilka okazji do zmniejszenia przewagi elblążan, lecz nie potrafili wykorzystać wszystkich rzutów wolnych. Do końca kwarty po stronie gospodarzy padły tylko dwa celne rzuty, zdobyli je Piotr Matkiewicz oraz Jarosław Jakubów. Kwartę zamknął Michał Kaliński, który zdobył dla Kielna trzy punkty pod rząd ustanawiając wynik pierwszej połowy spotkania na 42:35 dla Elbląga.
       Trzecia kwarta była dość wyrównana. Przyjezdni starali się odrabiać starty stosując agresywna obronę. W dalszym ciągu w drużynie gości wyróżniał się Michał Kaliński, który zdobył kolejno dla swojej drużyny 6 punktów. W elbląskiej drużynie siły rozkładały się równomiernie, punktowali Piotr Matkiewicz, Marcin Krakowiak, dwukrotnie Kamil Pożarycki oraz Piotr Prokurat. Cztery minuty przed końcem trzeciej kwarty na tablicy było 52:41 dla Truso. Gra była wyrównana, padały niemal punkt za punkt. W końcówce udało się jednak gościom zniwelować przewagę elblążan z 11 punktów do 6 (56:45; 57:51). Na sekundkę przed sygnałem kończącym kwartę Jarosław Jakubów celnym rzutem ustalił wynik na 59:51.
       Ostatnia ćwiartka spotkania, podobnie, jak trzecia, była wyrównana. Goście starali się gonić wynik oddając rzuty za trzy, lecz do kosza trafił tylko jeden - z rąk Radosława Świdzińskiego. Dwukrotnie natomiast z dystansu punktował Marcin Krakowiak. Aplauz kibiców wywołał 4 minuty przed końcem spotkania Paweł Budziński popisując się efektownym wsadem. Przy stanie 75:68, nastąpiła krótka przerwa w grze. Elblążanie kontrolowali jednak wynik i nie pozwolili przeciwnikowi na odrabianie strat. Wynik spotkania na 77:68 ustanowił Piotr Prokurat, który zdobył ostatnie cztery punkty dla MKS Truso.
       Z wyniku zadowolony był trener MKS Truso Adam Prus – spodziewaliśmy się, że to będzie ciężkie spotkanie bo w zeszłym sezonie obydwie konfrontacje zakończyły się bardzo nieznacznymi naszymi zwycięstwami. Zespół z Kielna jest zespołem mądrze prowadzonym, posiadającym w składzie zawodników przede wszystkim silnych fizycznie, dobrze grających na tablicach. Nienajlepiej było w tym spotkaniu z rzutami trzypunktowymi. Wkradło się też trochę niepotrzebnej nonszalancji. Zabrakło zimnej głowy, można było spokojnie mecz wygrać, kiedy odskoczyliśmy już na czternaście punktów. Później przez niepotrzebne błędy została przewaga zniwelowana, ale zwycięstwo jest jednak najważniejsze.

Truso Elbląg – UKS Kielno 77:68 (21:21, 21:14, 17:16, 18:17)

MKS Truso: Prokurat 20, Budziński 19, Jakubów 15, Krakowiak 9, Matkiewicz 6, Pożarycki 5, Jasiński 3, Gawron, Zalewski, Stawiak, Sarwiński, Czarnul.
       UKS Kielno: Kaliński 27, Milewski 12, Stawicki 10, Janiewski 7, Ziębiński 5, Świdziński 5, Fijałkowski 2, Cichosz, Masiulaniec, Chrząszcz, Wieczorkowski.

Kolejny mecz MKSTruso zagra 15 stycznia w Gdyni. Przeciwnikiem elblążan będzie niepokonana dotąd drużyna GTK.