UWAGA!

Gladiator trafił do Startu

 Elbląg, Gladiator trafił do Startu

Mobilizacja fanów Startu przyniosła pożądany efekt. Głosami kibiców rozgrywająca elbląskiej drużyny Aliona Shupyk zdobyła Gladiatora w kategorii "Wybór sezonu'" Ukraińska zawodniczka pokonała Magdę Balsam i Adriannę Górną.

Po raz pierwszy w historii, mimo wcześniejszego zakończenia sezonu, kapituła PGNiG Superligi kobiet zdecydowała się przyznać Gladiatory dla wyróżniających się zawodniczek PGNiG Superligi. Zawodniczki zostały nominowane w dziewięciu kategoriach, natomiast w "Wyborze sezonu" zostały wyróżnione szczypiornistki, które najczęściej wygrywały tytuł zawodniczki serii i zdobyły w niej najwięcej głosów. Wśród nich znalazła się elbląska piłkarka Aliona Shupyk, a także Magda Balsam z Jarosławia oraz Adrianna Górna z Lubina.

"Wybór sezonu" to jedyna kategoria, w której o zwycięstwie zawodniczki mogli zadecydować kibice. Zacięta walka trwała pomiędzy fanami dwóch piłkarek Adrianny Górnej i Aliony Shupyk, które momentami dzieliło kilkanaście głosów. Ostatecznie na zawodniczkę Startu oddano ponad 10 tys. głosów i to jej przypadł tytuł. Elbląska zawodniczka miała jeszcze szanse na zwycięstwo w najbardziej prestiżowej kategorii "Zawodniczka sezonu". Oprócz niej wyróżnienie otrzymała Kinga Jakubowska z KPR Gminy Kobierzyce, Joanna Szarawaga z MKS Perła Lublin, Kinga Grzyb z Metraco Zagłębia Lubin oraz Magda Balsam z Eurobud JKS Jarosław.

O zwycięzcach w tej oraz pozostałych kategoriach zdecydowały same zawodniczki i sztab szkoleniowy klubów z zastrzeżeniem, że nie mogli głosować na siebie ani na osoby ze swojej drużyny. Ostatecznie najwięcej nagród przypadło drużynie KPR Gminy Kobierzyce. Dwie nagrody trafiły do Zagłębia Lubin, a po jednej MKS Perła Lublin, Eurobud JKS Jarosław, Młyny Stoisław Koszalin oraz EKS Start Elbląg.

 

Poniżej prezentujemy zwyciężczynie we wszystkich kategoriach:

zawodniczka sezonu: Kinga Jakubowska

trener sezonu: Edyta Majdzińska

bramkarka sezonu: Monika Maliczkiewicz

boczna rozgrywająca sezonu: Kinga Jakubowska

środkowa rozgrywająca sezonu: Patricia Matieli

obrotowa sezonu: Joanna Szarawaga

skrzydłowa sezonu: Magda Balsam

obrończyni sezonu: Adrianna Nowicka

okrycie sezonu: Barbara Zima

wybór sezonu: Aliona Shupyk

królowa strzelczyń: Kinga Jakubowska

 

W skład kapituły tegorocznej edycji weszli: Paweł Kotwica z Polskiej Press Grupa, ekspert telewizyjny Iwona Niedźwiedź, Michał Pomorski z zobacz.tv /Handball Polska, Małgorzata Boluk ze Sportowych Faktów, Piotr Wesołowski z Przeglądu Sportowego, Sylwia Michałowska z  TVP Sport oraz Marek Skorupski z Handball Polska.

Anna Dembińska

Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Start

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama