Porażka Startu w ostatnim meczu w Elblągu

Elbląg, Porażka Startu w ostatnim meczu w Elblągu

Jedenaście piłkarek Startu ambitnie walczyło w aspirującymi do srebra zawodniczkami KPR Gminy Kobierzyce, niestety przegrały 25:28. Po meczu kibice podziękowali zawodniczkom, które oficjalnie ogłosiły odejście z klubu. Zobacz zdjęcia.

Pojedynek Startu z KPR był ostatnim, jaki elbląski zespół zagrał we własnej hali w sezonie 2020/2021. Faworytem potyczki była drużyna przyjezdna, która walczy o wicemistrzostwo Polski. Na parkiecie nie było jednak widać dużych dysproporcji pomiędzy ekipami, jedynie na ławce rezerwowych Startu było dużo pustych miejsc, natomiast po drugiej stronie wszystkie były zajęte.

Mecz od pierwszych minut był wyrównany, padało niewiele bramek, kilka rzutów odbiła Beata Kowalczyk i Magdalini Kepesidou. W 7. minucie było 2:2. Niestety w kolejnych akcjach gospodynie oddawały niecelne rzuty i rywalki odskoczyły na dwa gole. W końcu, po pięciu minutach bez bramki, między słupki trafiła Joanna Waga. Przyjezdne dobrze ustawiały się w obronie, sędziowie kilkukrotnie odgwizdali faule ofensywne EKS, a rywalki były niezawodne w kontratakach. W 23. minucie tablica wyników wskazywała 7:10. Podopieczne Andrzeja Niewrzawy bardzo szybko odrobiły straty i po golu Vanessy Agović było po 10. Do przerwy kobierzyczanki odskoczyły na dwa gole (13:11).

Zaraz po wznowieniu spotkania KPR powiększyło prowadzenie do czterech goli. W końcu elblążankom udało się trafić między słupki, dwie akcje wykończyła Paulina Stapurewicz i gospodynie miały już tylko jedno trafienie mniej. Przyjezdne utrzymywały niewielki dystans, zawodniczki Startu nie pozwalały im zbudować większej przewagi do 43. minuty. Straty po stronie Startu umożliwiły kobierzyczankom odskoczenie na cztery gole.

Elblążanki walczyły ambitnie, grając w osłabieniu, potrafiły po raz kolejny zdobyć bramkę kontaktową. W 51. minucie wynik końcowy był sprawą otwartą, bo było 22:23. W kluczowych momentach piłki odbiła Beata Kowalczyk i jej drużyna wygrała 28:25. Niestety w końcówce spotkania urazu palca doznała Vanessa Agović.

Po zakończeniu meczu kibice Startu podziękowali zawodniczkom, które oficjalnie ogłosiły odejście z zespołu.

EKS Start Elbląg - KPR Gminy Kobierzyce 25:28 (11:13)

EKS: Pająk, Kepesidou - Bojcić 6, Agović 6, Szczepanik 4, Stapurewicz 3, Gędłek 2, Choromańska 1, Waga 1, Pękala 1, Rancić 1.

KPR: Kowalczyk, Zima - Jakubowska 7, Wiertelak 5, Despodovska 5, Janas 4, Buklarewicz 3, Ważna 3, Tomczyk 1, Kucharska, Mokrzka, Ilnicka, Ivanović, Koprowska, Wicik, Michalak.

28 maja w Jarosławiu z miejscowych JKS Eurobud elblążanki zagrają ostatni mecz sezonu 2020/2021. Spotkanie to zadecyduje, która z tych drużyn zajmie szóstą, a która siódmą lokatę.