UWAGA!

Gdzie w Elblągu zapisać dziecko na żeglarstwo? Ruszają zapisy dla początkujących w Klubie Sportowym HART!

 Gdzie w Elblągu zapisać dziecko na żeglarstwo? Ruszają zapisy dla początkujących w Klubie Sportowym HART!

Żeglarstwo regatowe jest dyscypliną sportu, o której w Elblągu niewiele się mówi i pisze. Jednak ten sport warto propagować wśród dzieci i młodzież. Jest to zarówno pewna filozofia życia, jak również szkoła charakteru. Właśnie ruszają zapisy do żeglarskiego Klubu Sportowego HART. 6 czerwca odbędzie się lekcja pokazowa w Stanicy Wodnej w Nadbrzeżu.

Żeglarstwo to emocjonujący i porządny sport.

Wyrabia w człowieku od najmłodszych lat samodzielność, odpowiedzialność, umiejętność pracy w zespole, kreatywność, zdrową rywalizację, dokładność, precyzję w rozwiązywaniu niespotykanych i zaskakujących problemów oraz wyobraźnię. Uczy respektu do środowiska naturalnego.

 

Żeglarstwo uczy współpracy i myślenia o bezpieczeństwie innych

“Żagle kształtują charakter dziecka i zwiększają jego poczucie własnej wartości, dzięki zabawie na wodzie, zdrowej rywalizacji, ale też dzięki pokonywaniu własnych słabości. Uczą współpracy w grupie, odpowiedzialności za siebie i za innych. Żagle uczą rozróżniania brawury od odwagi, radzenia sobie z trudnymi emocjami, ale przede wszystkim wiary w siebie, wzmocnień samooceny, wiary w swoją sprawczość, swoje możliwości. Z naszych obserwacji, wynika że dzieci, które mają na co dzień problem z koncentracją, skupieniu w nauce, doskonale radzą sobie na zajęciach żeglarskich co pomaga im, także w nauce. Podobnie dzieci bardzo ruchliwe, głośne, rozkojarzone, na żaglach odnajdują wewnętrzny spokój, skoncentrowanie na celu, a także pozytywny relaks. Uczymy dzieci pasji, kontaktu z ludźmi , spędzania aktywnego czasu, co jest najlepszą profilaktyką uzależnień, w tym także od tabletów, smartfonów, komputerów.” podkreślają przedstawiciele Klubu Sportowego HART.

 

Żeglarstwo uczy dzieci życiowej zaradności

Żeglarstwo wymaga od przyszłego adepta sztuki żeglowania nabycia poważnej wiedzy z zakresu różnych dziedzin nauki, przez co uczy myślenia, analizowania i planowania. Dzięki bezpośredniemu kontaktowi z naturą zdobywa się doświadczenie i nabywa pokory dla żywiołu, co w późniejszym życiu procentuje w kontaktach międzyludzkich, dlatego warto zacząć szkolenie w jak najwcześniej. Najmłodsi poznają prawa fizyki i dowiedzą się, dlaczego jacht płynie pod wiatr, czemu się przechyla, co to jest siła aerodynamiczna, jak działa ster. Dla każdego żeglarza ważna jest także umiejętność przewidywania pogody. Przydatne będzie więc zdobywanie wiedzy z zakresu meteorologii, aby móc rozpoznawać zmieniające się warunki atmosferyczne. Początkujący młodzi żeglarze uczą się także pracy w grupie, a dzięki przebywaniu w gronie rówieśników mają szansę stworzyć zgraną żeglarską paczkę i nawiązać przyjaźnie na długie lata. Po sezonie spotykamy się regularnie w sali gimnastycznej, terenie i pływalni.

 

Klub sportowy HART - dołącz do naszej żeglarskiej społeczności
       Jeżeli chcesz, aby Twoje dziecko poznało czym jest żeglarstwo przyjedź w sobotę 6 czerwca do Stanicy Wodnej w Nadbrzeżu. Od godziny 12:00 zapraszamy na pokazową lekcję i spotkanie z instruktorami klubu HART. Liczba uczestników zajęć pokazowych ograniczona jest do 20, więc warto zapisać się już dziś. Udział jest całkowicie bezpłatny! Uwaga:, w ramach zapisów klub może zaproponować tylko 8 miejsc w najnowszej grupie dla początkujących, więc warto omówić ten pomysł z dzieckiem i podjąć rodzinną decyzję “TAK, zapisujemy się na żeglarstwo!” Zapraszamy na nasz Facebook i zerknięcie jak wyglądają zajęcia
        

 

Klub Sportowy HART powstał z inicjatywy Stowarzyszenia Inicjatyw Rodzinnych, w roku 2018, po to aby realizować sport powszechny i dostępny dla wszystkich grup wiekowych. Ideą klubu jest sport społecznie wrażliwy, sport traktowany nie tylko jako cel sam w sobie, przede wszystkim jako doskonałą formę pracy, wsparcie w rozwoju, profilaktykę. Już w pierwszym roku działalności Klub został wyróżniony nagrodą w konkursie na najlepszą inicjatywę elbląskich organizacji pozarządowych im. dr Aleksandry Gabrysiak. W ramach swojej działalności Klub prowadzi również zajęcia żeglarskie dla starszych dzieci (grupa optymist zaawansowana) oraz grupa laser dla młodzieży oraz praktyczną naukę żeglowania dla dorosłych. Sport realizowany jest od najmłodszych dzieci do seniorów. Najważniejszym przesłaniem jest hartowanie ciała i ducha członków Klubu poprzez sport i rywalizację sportową. Trenujemy cały rok. Zapisy przyjmujemy wyłącznie do grupy początkującej optymistów (czyli dzieci od 6 roku życia) oraz na praktyczną naukę żeglowania dla dorosłych. Pozostałe grupy są naturalnym etapem rozwoju sportowego naszych członków.

 

Informacje i zapisy
       kshart@kshart.elblag.pl

tel. trener: 601-949-616; biuro: 604-256-515

 

 

--- artykuł sponsorowany ---

.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl

Najnowsze artykuły w dziale Strefa biznesu

Artykuły powiązane tematycznie