UWAGA!

Jak sfinansować zakup firmowego auta? Poznaj dostępne rozwiązania

 Jak sfinansować zakup firmowego auta? Poznaj dostępne rozwiązania

Rozbudowa floty firmowych pojazdów może przełożyć się na szybsze dostarczanie usług do klientów i poprawę komfortu pracy. Dlatego z taką decyzją nie warto zwlekać – zwłaszcza że nie wymaga ona już dużego wkładu firmowych środków. Zamiast tego możesz skorzystać z alternatywnych rozwiązań takich jak np. leasing. Przekonaj się, jak działają i dlaczego warto po nie sięgnąć.

Zakup firmowego auta? Poznaj korzystną alternatywę

Decyzja o zakupie firmowego samochodu to kolejna inwestycja w rozwój działalności, a na to nie zawsze znajdą się pieniądze. W końcu każda firma ma szereg innych, pilniejszych wydatków. Odłożenie kilkudziesięciu tysięcy złotych na zakup samochodu nie zawsze wchodzi w grę.

Dla części przedsiębiorców w takim przypadku pomocnym rozwiązaniem okazałby się kredyt. Problemem może się okazać jednak dostępność takiego rozwiązania. Wymaga nie tylko wkładu własnego, ale również weryfikacji przychodów i historii kredytowej. Dodatkowo nie daje on możliwości odliczenia VAT-u oraz wpisania w koszty uzyskania przychodu.

Atrakcyjną alternatywą w tym przypadku okazuje się być leasing. Jak to działa? To rozwiązanie przypominające wynajem pojazdu. W zamian za dokonywanie regularnych opłat leasingowych przedsiębiorca może korzystać z samochodu. Ich wysokość zależy od wartości auta oraz czasu trwania umowy. Sam leasing nie wymaga także posiadania wkładu własnego. W przypadku oferty mAuto może on wynosić nawet 0% wartości samochodu.

Gdy umowa dobiegnie końca, auto można wykupić za kwotę pozostałą do spłaty lub zwrócić.

 

Nowy samochód w ofercie najmu

Klienci mAuto mogą skorzystać nie tylko z oferty leasingu. Dodatkową drogą finansowania firmowego auta może być także najem długoterminowy. To wygodna opcja umożliwiająca wyposażenie floty samochodów w nowe pojazdy – prosto z salonu.

Czym różni się najem długoterminowy od leasingu? Główną różnicą jest wysokość spłaty. Miesięczna rata w tym przypadku będzie niższa niż w tradycyjnym leasingu. Wynika to z faktu, że koszty wynajmu pojazdu obejmują jedynie utratę jego wartości w czasie użytkowania.

 

Leasing i najem online w mAuto

Z oferty leasingu i najmu firmowego samochodu możesz skorzystać przez internet – za pośrednictwem wirtualnego salonu mAuto. To wygodne rozwiązanie, które umożliwia wybór pojazdu i formy finansowania bez wychodzenia z domu.

Od czego zacząć? Wystarczy wejść na stronę mAuto i za pośrednictwem dostępnych filtrów wyszukać interesujące oferty samochodów nowych i poleasingowych. Każdy z dostępnych pojazdów posiada dokładny opis specyfikacji technicznej, a jeśli chcesz, możesz obejrzeć je także na żywo. Na koniec wybierasz spośród dostępnych form finansowania – określasz czas trwania umowy oraz jej warunki. W tej kwestii możesz także skorzystać z pomocy konsultanta.

Po wszystkim auto może zostać dostarczone pod wskazany adres – za darmo.

Materiał 125408
.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl

Najnowsze artykuły w dziale Strefa biznesu

Artykuły powiązane tematycznie