UWAGA!

Kompetencje społeczne i uczenie się sercem edukacji

 Kompetencje społeczne i uczenie się sercem edukacji

Warmińsko-Mazurska Biblioteka Pedagogiczna w Elblągu w partnerstwie z Placówką Doskonalenia Nauczycieli Impuls zaprasza na wyjątkowe spotkanie rozwojowe „Quo vadis szkoło? Od wartości do postaw poprzez uczenie się”, które odbędzie się w środę, 27 października, w sali „U Świętego Ducha” Biblioteki Elbląskiej, w godzinach 10.00-14.30.

Każdy refleksyjny nauczyciel będzie mógł poznać:

  1. autorskie rozwiązanie w zakresie rozwijania kompetencji osobistych i społecznych możliwe do zaimplementowania w każdej szkole i przedszkolu,
  2. Model Wartościowych Szkół® wdrożony w 40 szkołach i przedszkolach w Polsce,
  3. Koncepcję Unikatowy Kod Uczenia (się)© ukierunkowaną na rozwój umiejętności uczenia się z zastosowaniem narzędzi Analizy Sposobu Uczenia się (LSA) oraz Analizy Sposobu Nauczania (TSA)
  4. oraz doświadczyć praktycznych rozwiązań LSA, których autorką jest prof. Barbara Prashing

Na spotkaniu, mającym charakter konferencji, nie powinno zabraknąć szczególnie kreatywnych dyrektorów szkół i przedszkoli, liderów zmiany, pedagogów, twórczych nauczycieli, w tym nauczycieli bibliotekarzy. Konferencja skierowana jest również do pracowników poradni psychologiczno-pedagogicznych oraz rodziców. Dlaczego? - Ponieważ będziemy dzielić się rozwiązaniami ukierunkowanymi na rozwijanie umiejętności społecznych, osobistych oraz umiejętności uczenia się. Po raz pierwszy w Polsce zostaną zaprezentowane rozwiązania, których celem jest stworzenia dziecku warunków do uczenia się w oparciu o predyspozycje dziecka i jego rzeczywiste potrzeby.

WMBP w Elblągu, wspierając podczas zajęć edukacyjnych rozwój kompetencji uczniów i przedszkolaków, rekomenduje Koncepcję Unikatowy Kod Uczenia (się)©, ponieważ:

  • pomaga nauczycielom i rodzicom w tworzeniu najbardziej adekwatnego środowiska do nauki dla każdego dziecka – zarówno w szkole, jak i w domu,
  • podpowiada, jak poprawić umiejętności uczenia się i zwiększyć motywację do nauki,
  • dostarcza wskazówek starszym uczniom i ich rodzicom, jak wykorzystywać osobiste preferencje do planowania przyszłej kariery.

Serdecznie zapraszamy na wydarzenie konferencyjne, podczas którego, uczestnicy będą mogli zadać pytania, porozmawiać z autorami innowacyjnych rozwiązań w Polsce, dedykowanych szerokiemu środowisku edukacyjnemu. Nie przegap okazji, zapisz się już dzisiaj https://pdnimpuls.edu.pl/od-wartosci-do-postaw-poprzez-uczenie-sie/

 

--- artykuł promocyjny ----


Najnowsze artykuły w dziale Strefa biznesu

Artykuły powiązane tematycznie