UWAGA!

Lekarz konsultant/ orzecznik mile widziany

 Lekarz konsultant/ orzecznik mile widziany

Prawie każdy z nas wie czym zajmuje się Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Oprócz wypłaty rent i emerytur, wypłaca również zasiłki chorobowe, pogrzebowe, macierzyńskie, oraz jednorazowe odszkodowania z tytułu wypadków przy pracy.

ZUS realizuje także zadania związane z wydawaniem orzeczeń dotyczących:

  • niezdolności do pracy,
  • kontroli zwolnień lekarskich,
  • przyznawania odszkodowania z tytułu uszczerbku na zdrowiu w związku z wypadkiem przy pracy,
  • skierowania do sanatorium w ramach prewencji rentowej.

Orzeczenia w sprawie wcześniej wspomnianych świadczeń wydają lekarze orzecznicy. Dla zapewnienia prawidłowości wydawanych orzeczeń, oraz dbając o kompleksową realizację zadań, Zakład współpracuje również z lekarzami konsultantami – specjalistami. O opinię w zakresie wybranej specjalizacji, ZUS występuje w sytuacji konieczności zweryfikowania stanu zdrowia pacjenta. Lekarz konsultant (specjalista w wybranej dziedzinie) po zbadaniu ubezpieczonego ubiegającego się o świadczenie z ZUS wydaje w ciągu 7 dni opinię, która zostaje dołączona do jego dokumentacji medycznej. Z chwilą otrzymania całej historii choroby pacjenta wraz z opinią specjalisty lekarz orzecznik wydaje orzeczenie.

 

Jeśli jesteś lekarzem, chciałbyś nawiązać współpracę z Zakładem Ubezpieczeń Społecznych jako konsultant lub jako lekarz orzecznik, zapraszamy do kontaktu pod numerem telefonu 55 641 93 56 (kom.502 009 986) lub osobiście w Oddziale ZUS w Elblągu, ul. Teatralna 4, pokój 222.

 

Każdy lekarz orzecznik, który jest zatrudniony w ZUS pracuje na podstawie umowy o pracę. Współpraca z lekarzem konsultantem prowadzona jest na podstawie umowy o dzieło.
       Więcej na temat oferty pracy pod linkiem: https://wybadajkariere.pl/#oferty

 

Serdecznie zapraszamy do współpracy.

 

 

---artykuł promocyjny---


Polub ten artykuł
Polub portEl.pl

Najnowsze artykuły w dziale Strefa biznesu

Artykuły powiązane tematycznie