UWAGA!

Piekarniki parowe — czym kierować się przy ich wyborze

 Piekarniki parowe — czym kierować się przy ich wyborze

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że nie wszystkie piekarniki parowe będą pozwalały gotować na parze. Na rynku dostępnych jest kilka rodzajów omawianych urządzeń. Jakie aspekty powinno się wziąć pod uwagę przed podjęciem ostatecznej decyzji?

Piekarniki wspomagane parowo

Należy mieć świadomość, że najprostsza wersja produktu nie będzie posiadała generatora pary. Wodę należy wlać do wgłębienia znajdującego się na dnie. Godny uwagi jest fakt, że wspomniane urządzenie przeważnie jest wyposażone w funkcję na pokrętle lub dedykowany przycisk. Jego naciśnięcie sprawi, że woda zostanie podgrzana do temperatury wrzenia.

Oczywiście zdecydowanie wspomoże to pieczenie potrawy. Nie wszyscy wiedzą, że praktycznie każdy piekarnik dostępny na rynku, który posiada czyszczenie parowe, może być dodatkowo wspomagany parowo. Wystarczy, że użytkownik wleje wodę na dni piekarnika. W przypadku, gdy nie będzie wgłębienia, można bez większego problemu wstawić pojemnik z wodą.

Piekarniki z generatorem pary

Warto wiedzieć, że omawiane urządzenia zostały wyposażone przez producenta w generator pary, a także specjalny pojemnik na wodę, czy dyszę, której zadaniem jest wtłoczenie pary do komory piekarnika. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że omawiane urządzenia są przeznaczone do wypieku pieczywa, a także pieczenia mięs.

Należy również zaznaczyć, że para praktycznie zawsze będzie łączona z działaniem grzałek w określonej proporcji. Trzeba zdawać sobie sprawę, że produkt nie pozwoli użytkownikowi na gotowanie parowe. Godny uwagi jest fakt, że produkty tego typu są dostępne w cenie 2000 złotych.

Jakie kwestie powinno się wziąć pod uwagę?

Rekomendowane jest przed podjęciem ostatecznej decyzji uwzględnienie pojemności urządzenia. Można zaobserwować, że renomowani producenci bardzo często stawiają na pojemne urządzenia. Należy także porównać moc dostępnych na rynku piekarników. Wspomniany parametr będzie przede wszystkim wskazywał wydajność działania produktu.

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że im większą mocą będzie dysponował dany piekarnik, tym więcej prądu będzie zużywał w trakcie pracy. Warto wiedzieć, że moc zdecydowanej większości urządzeń mieści się w przedziale od 1,5 do 3,5 kW. Użytkownik może jednak bez żadnego problemu znaleźć informacje na temat kosztu użytkowania sprzętu na zawieszce z klasą energetyczną.

Bardzo istotne znaczenie ma również kontrola za pomocą dotyku. Nie wszyscy wiedzą, że standardem w nowoczesnych piekarnikach są wyświetlacze dotykowe typu Touch Control. Warto wiedzieć, że nowinka będzie pozwalała na zdecydowanie prostsze użytkowanie urządzeń. Można dzięki temu stosunkowo szybko wybrać program pracy, który będzie dostosowany do przyrządzenia określonej potrawy.

Piekarniki dostępne na rynku mają bardzo dużo funkcji. Warto wiedzieć, że z roku na rok coraz większym zainteresowaniem cieszą się modele z termoobiegiem. Pozwala on na równomierny rozkład temperatury w komorze. Producenci, wychodząc naprzeciw potrzebom użytkowników, wyposażyli produkty w programy ułatwiające czyszczenie.

Więcej informacji znajdziesz na https://testoria.pl/rankingi/rankingi-agd/piekarnik-parowy-do-zabudowy-ranking/

 

--- art. sponsorowany ---

.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl

Najnowsze artykuły w dziale Strefa biznesu

Artykuły powiązane tematycznie