UWAGA!

Posmakuj historii w Kulinarnym Bulwarze

 Posmakuj historii w Kulinarnym Bulwarze

Elbląska Starówka, choć nowa, przyciąga historyczną atmosferą. Zapachem przeszłości można się rozkoszować w restauracyjnym ogródku Kulinarnego Bulwaru. A przy okazji posmakować kurczaka z rożna lub swojskich pierogów. Zobacz zdjęcia.

Elbląskie Stare Miasto - doskonałe miejsce na spacer w długi majowy weekend. (Oczywiście, do spacerów po elbląskiej starówce zachęcamy zawsze, nie tylko w majowy weekend). Na chwilę można zanurzyć się w przeszłości miasta, oczyma wyobraźni zobaczyć maszerujących rycerzy krzyżackich, albo handlujących kupców lub spacerujących mieszczan.

A kiedy przejdziemy ulicą Stary Rynek od Bramy Targowej do końca, skręcimy w prawo, zapraszamy na coś dobrego do Kulinarnego Bulwaru przy ul. św. Ducha 8.

Siedząc w ogródku i czekając na zamówione jedzonko spoglądamy na gmach Biblioteki Elbląskiej. Dawniej mieścił się tu szpital św. Ducha. Możemy tylko współczuć pacjentom tej placówki, że nie mogli zajadać się pysznym kurczakiem z rożna z Kulinarnego Bulwaru.

 

Niedaleko od restauracji znajdował się zamek krzyżacki. Do dziś zachowało się jedynie Podzamcze, obecnie siedziba Muzeum Archeologiczno - Historycznego. Dieta krzyżacka składała się głównie z mięsa i warzyw, a zaskakująco mało było dań rybnych. Rycerze w białych płaszczach z czarnymi krzyżami z pewnością woleliby skosztować przepysznej golonki z Kulinarnego Bulwaru. Oni nie mogli, ale my mamy taką szansę i nie omieszkamy się z niej skorzystać.

W elbląskim Starym Mieście można wyczuć duch mieszczan z okresu I Rzeczpospolitej. Do Elbląga przyjeżdżały koronowane głowy, które stołowały się w Domu Królów. Ale jesteśmy w stanie postawić orzechy przeciwko talarom, że woleliby rozkoszować swojskimi pierogami z Kulinarnego Bulwaru. Do wyboru są pierogi ukraińskie, z kapustą i grzybami lub z mięsem.

Rewolucja przemysłowa w XIX w. przyniosła miastu rozwój. Ferdynand Schichau budował swoje imperium przemysłowe, Franz Komnick produkował samochody... A co lubili podjeść? tego nie wiemy. Ale z pewnością skusiliby się na żeberka w sosie barbecue w Kulinarnym Bulwarze.

W XXI w. mamy tę przewagę nad byłymi mieszkańcami Elbląga, że do Kulinarnego Bulwaru możemy przyjść, kiedy tylko będziemy mieć ochotę na coś dobrego. W restauracyjnym ogródku mamy szansę raczyć się pysznym jedzonkiem i zasmakować historii miasta.

 

Kulinarny Bulwar

Elbląg, ul. Świętego Ducha 8

tel. 888 135 777

niedziela-czwartek 12-21

piątek i sobota 12-22

--- art. sponsorowany ---


Najnowsze artykuły w dziale Strefa biznesu

Artykuły powiązane tematycznie