UWAGA!

Prywatny ośrodek leczenia uzależnień – dlaczego warto go wybrać?

 Prywatny ośrodek leczenia uzależnień – dlaczego warto go wybrać?

Problem uzależnienia od alkoholu dotyka coraz więcej osób. Skutki choroby alkoholowej mogą być bardzo groźne, a w wyniku długotrwałego picia może dojść do zmian nieodwracalnych. Z tego powodu warto reagować szybko i pomóc osobie uzależnionej w odstawieniu alkoholu. Bez wątpienia pomocne jest w tym przypadku wsparcie rodziny oraz przyjaciół. Nadrzędną sprawą jest jednak skorzystanie z terapii uzależnień, która przyczynia się do poprawy samopoczucia i pomaga zniwelować głód alkoholowy. Z jakiego ośrodka najlepiej skorzystać – publicznego czy prywatnego?

Prywatny ośrodek leczenia uzależnień

 

Alternatywą może okazać się wybór prywatnej kliniki, która zmaga się z dolegliwością, jaką jest choroba alkoholowa. Prywatny ośrodek leczenia uzależnień zapewnia o wiele bardziej komfortowe warunki pobyty, wyższy standard pobytu oraz całkowitą dyskrecję. Takie placówki powstają z myślą o stworzeniu jak najlepszych warunków dla pacjentów, a kadra w pełni troszczy się o zdrowie każdego pacjenta. Prywatne placówki wyróżniają się dużą dostępnością miejsc, co z pewnością docenią pacjenci w kryzysie. Taki ośrodek pomaga w kontrolowaniu zachowania związanego z odstawienie alkoholu oraz edukuje, iż picie alkoholu to nie rozwiązanie. Prywatna placówka uzależnień zapewnia możliwość rozwijania pasji, odpoczynku i uprawiania sportu. W takich warunkach pacjent o wiele szybciej może stanąć na nogi, a objawy alkoholizmu mogą zniknąć w mgnieniu oka.

Zaletą takiego rozwiązania jest duża ilość indywidualnych zajęć oraz rozmowy z terapeutą. Każdy pacjent jest traktowany indywidualnie. Ośrodki tego typu zazwyczaj położone są w malowniczych lokalizacjach, dzięki temu każdy pacjent czuje się w nich jak na wakacjach.

 

Publiczne leczenie uzależnień

Terapia osoby uzależnionej w niektórych przypadkach jest jedynym wyjściem. Czasami wystarczą jedynie spotkania np. w grupie AA, by wyjść z nałogu. Nierzadko jednak pacjent potrzebuje ośrodka odwykowe, który w sposób o wiele bardziej zaawansowany pomoże rozprawić się z problemem. Terapia odwykowa może odbywać się w państwowych placówkach. Leczenie alkoholizmu może odbywać się, nawet gdy pacjent nie posiada ubezpieczenia zdrowotnego, a otrzymał odpowiednie skierowanie. Leczenie uzależnień w takich miejscach nie jest jednak pozbawione wad. Najlepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z terapii stacjonarnej, która obejmuje leki, wyżywienie, działania edukacyjne oraz konsultacje terapeutyczne. Jednak na miejsca w publicznym ośrodku zwykle trzeba czekać bardzo długi czas, a opieka czasami pozostawia wiele do życzenia.

 

Leczenie uzależnienia – dlaczego warto?

Fakt uzależnienia jest nierzadko bardzo wstydliwy. Często pojawia się utrata kontroli, zaburzenia psychiczne i uzależnienie fizyczne. Poza tym jest masa objawów abstynencyjnych (może dochodzić nawet do utraty przytomności). Aby uniknąć tych negatywnych konsekwencji i w celu usuwania skutków odstawienia alkoholu warto jak najszybciej skierować pacjenta na odwyk do ośrodka, który posiada doświadczenie i wiedzę, jak skutecznie przeprowadzić cały proces leczenia.

 

---artykuł promocyjny---

.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl

Najnowsze artykuły w dziale Strefa biznesu

Artykuły powiązane tematycznie