UWAGA!

SplashBike, czyli tego w Elblągu jeszcze nie było!

 SplashBike, czyli tego w Elblągu jeszcze nie było!

To wyzwanie dla tych, którzy uwielbiają jazdę rowerem i chcą się dobrze bawić. Grupa Wodna zaprasza na SplashBike, czyli zawody w jeździe po wąskiej 50-metrowej pływającej kładce, rozpostartej na rzece Elbląg. Impreza już w niedzielę, 26 września. Na zwycięzcę czeka 500 zł!

Takiego wydarzenia jeszcze w Elblągu nie było. Na Przystani Grupy Wodnej w niedzielę, 26 września, w godz. 11-15, odbędą się zawody SplashBike, w których mogą wziąć udział wszyscy chętni od 16. roku życia (niepełnoletni za zgodą rodziców). Zawody polegają na przejechaniu rowerem po 50-metrowej pływającej wąskiej kładce, która zostanie rozciągnięta na rzece. Wygra ten, kto pokona kładkę lub pojedzie po niej najdalej ze wszystkich uczestników.

- Jeśli dwie lub więcej osób pokona taką samą odległość, wygrywa ten, kto pokonał dystans w najkrótszym czasie. Jeśli więcej niż jedna osoba pokona cały dystans, wygrywa ten, kto przejechał całą kładkę w najkrótszym czasie – informuje Grupa Wodna.

Zapisy online na zawody Grupa Wodna przyjmuje do 25 września. W dniu zawodów można będzie się zapisać tylko osobiście do godz. 14.30 na miejscu zawodów.

Wpisowe za udział w zawodach to 15 zł. Każdy zawodnik za jedno wpisowe ma trzy próby. Jeden zawodnik może opłacić maksymalnie dwa wpisowe, czyli w sumie mieć sześć prób pokonania kładki. Organizator zapewnia rower z elementem wypornościowym do pokonania kładki, kamizelkę asekuracyjną i kask.

Zwycięzca zawodów, zarówno w kategorii kobiet jak i mężczyzn, otrzyma w nagrodę 500 zł, zdobywca drugiego miejsca – 300 zł, a trzeciego – 100 zł. Przewidziano również nagrodę dla kobiety i mężczyzny za najbardziej widowiskowe wpadnięcie do wody. Każdy uczestnik otrzymuje pamiątkowy dyplom.

 

Zasady zawodów:

- uczestnicy mogą występować we własnej piance neoprenowej i butach sportowych.

- kamizelka asekuracyjna i kask są obowiązkowe

- nie wolno występować na własnym rowerze.

- kolejność próby ustala sędzia, lista startowa zgodnie z kolejnością zapisów.

- po pierwszej próbie zawodnik podchodzi do kolejnych prób bez kolejki, ale ostatecznie to sędzia decyduje o kolejności.

- uczestników asekurują łodzie motorowe z obu stron kładki.

- po zawodnika i rower podpływa łódź, która jest po stronie, na którą wpadł zawodnik.

- zabronione jest przechodzenie przez i pływanie pod kładką.

 

Zapisy i regulamin zawodów na stronie Grupy Wodnej

 

--- artykuł promocyjny ----

.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl

Najnowsze artykuły w dziale Strefa biznesu

Artykuły powiązane tematycznie