UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Oni kroku nie zmylą, bo muzykę mają w sercu

 
Elbląg, Oni kroku nie zmylą, bo muzykę mają w sercu
fot. Michał Skroboszewski

Magda, Ola, Monika, Ada, Julia, Jakub, Arkadiusz. Ta siódemka na tę piątkową (20 stycznia) noc odłożyła swoje instrumenty i nuty na półkę i w eleganckich strojach rozpoczęła krokiem poloneza najważniejszy bal, czyli studniówkę. - Życzę szampańskiej atmosfery, wielu szalonych figur tanecznych, niezapomnianych wrażeń i wspaniałej zabawy – mówił wzruszony Andrzej Korpacki, dyrektor Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Elblągu. Zobacz zdjęcia.

Szkoła muzyczna to szkoła wyjątkowa. Tu artystyczne dusze rozwijają swój talent i pasję, w kameralnej atmosferze.
       - To dla mnie drugi dom i na pewno będę wracać wspomnieniami do szkolnych lat – mówiła Adrianna Kawka, tegoroczna maturzystka. - Spędziłam tu 12 lat. Jestem na wydziale rytmiki, gram na fortepianie - kontynuowała. - I wiążę swoją przyszłość z muzyką, którą kocham całym sercem. Idę na studia muzyczne, choć nie na rytmikę. Myślałam raczej o dyrygenturze.
       Elbląska szkoła muzyczna jest również wyjątkowa, jeśli chodzi o przygotowanie do studniówki.
       - Przygotowania do studniówki trwały już od zeszłego roku, bo robiliśmy koncerty, by zebrać pieniądze na dzisiejszy bal – wyjaśniała Adrianna Kawka. - Jest nas mało więc musimy się wspomagać. Dziś wszystko jest zapięte na ostatni guzik (uśmiech).
       Na potwierdzenie, Ada razem z pozostałą szóstką maturzystów, pod ramię z nauczycielami ruszyła krokiem poloneza na parkiet. Choreografią tańca, który tradycyjnie rozpoczyna studniówkowy bal zajęła się wychowawczyni maturzystów Ewa Skorupska. Dziś poruszona.
       - Serce się wzrusza, myśli skotłowane – przyznała później.
       To jej uczniowie dziękowali szczególnie za „anielską cierpliwość i wielkie serce”. - Także za to, że stała za nami murem i była wielkim wsparciem - podkreślali.
       - Nie wiem dokładnie, ile dni zostało do matury, bo nie matematyka mi w głowie i nie będziemy rozmawiać dziś o sprawach edukacyjnych – to z kolei słowa dyrektora ZPSM Andrzeja Korpackiego. - Życzę szampańskiej atmosfery, wielu szalonych figur tanecznych, niezapomnianych wrażeń i wspaniałej zabawy. Poznałem was jako czupurnych gimnazjalistów, a dziś jesteście wspaniałymi, dorosłymi ludźmi. Widzę przed sobą piękne kobiety i przystojnych mężczyzn i czuję się onieśmielony – dodał ze wzruszeniem.
       Po podziękowaniach, miłych słowach pod adresem pedagogów i rodziców, po uroczystym toaście rozpoczęła się zabawa. Popłynęła tradycyjna „Matura” znana z repertuaru „Czerwonych gitar” i młodzież ruszyła w tany.
      
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama