UWAGA!

Wigilia na uczelni

 Elbląg, Wigilia na uczelni
fot.Michał Skroboszewski

Studenci lubią je za klimat oraz za to, że mogą choć na chwilę oderwać się od nauki, poczuć magię świąt. Wykładowcy widzą w nim okazję do integracji młodszych ze starszymi. W Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej odbyło się spotkanie opłatkowe. Zobacz zdjęcia.

- Na uczelnianą wigilię przychodzę od początku studiów – mówi Monika Dawidowska, studentka pedagogiki, która przyszła na czwartkową (19 grudnia) wigilię do auli uczelni przy al. Grunwaldzkiej. – Lubię ją za wyjątkowy klimat, możliwość spotkania się i złożenia sobie życzeń. Takie wydarzenie pozwala oderwać się na chwilę od nauki i myśli o nadchodzących egzaminach, zrelaksować się i poczuć magię świąt.

- Jest to też szansa na integrację z wykładowcami. – dodaje Szymon Pajewski z rady studentów, studiujący filologię angielską. - Tutaj możemy spotkać się, porozmawiać, podzielić świątecznym opłatkiem i wymienić życzenia.

Oprawę muzyczną wydarzenia, na którą składały się tradycyjne kolędy i utwory o tematyce bożonarodzeniowej, zapewnił chór akademicki i nowo powstały studencki zespół Kaymen. Świąteczne dekoracje tradycyjnie przygotowali studenci pedagogiki.

– Takie spotkanie zawsze przynosi jedność i daje możliwość integracji, zwłaszcza dla studentów I roku – podkreśla Iwona Ksionek, nauczyciel akademicki w Instytucie Pedagogiczno-Językowym PWSZ. - Nie brakuje wzruszeń, bo święta Bożego Narodzenia niosą ze sobą taką piękną atmosferę, że łączą te młodsze roczniki, niekiedy bardzo zagubione, ze starszymi. Dlatego bardzo dobrze, że uczelnia proponuje taką formę spotkania.

Prof. Zbigniew Walczyk, rektor uczelni, złożył życzenia studentom oraz pracownikom.

- Z okazji świąt i Nowego Roku składam najserdeczniejsze życzenia spełnienia marzeń. Niech kolejny rok będzie pełen sukcesów – powiedział do społeczności akademickiej. 

Tomasz Bil
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Szkoły i uczelnie

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama