UWAGA!

Teraz ja - Elbląg wyrzuci 300 tys. zł w błoto?

Tyle pieniędzy może kosztować zabawa w referendum i nowe wybory, które chce zafundować mieszkańcom grupa zwolenników akcji "Wolny Elbląg". Zastanawiam się czy nasze miasto na to stać?

Czy warto wydać pieniądze na wybory nowego prezydenta, który porządzi jedynie rok, bo przecież ustawowe wybory odbędą się w 2014 roku.
       Grupa referendalna "Wolny Elbląg" chce zabawić się kosztem nas wszystkich. Koszty referendum a także nowych wyborów pokryje przecież
       samorząd, czyli elblążanie. Czy nie warto tych pieniędzy, (szacuję, że będzie to min. 300 tys. zł) przeznaczyć na inne, o wiele istotniejsze, cele? Czy nasze miasto stać na taką rozrzutność?
       Oprócz prostego rachunku kosztów warto zastanowić nad sensownością wyborów nowych władz, które porządzą jedynie jeden rok. Jeśli  doszłoby do nowych wyborów, odbędą się one pewnie w czerwcu wówczas nowy prezydent wraz z Radą Miejską praktycznie już nic nie zdziała w roku 2013. Jedynie co przygotują to budżet na rok 2014, w którym to przecież odbędą się kolejne ustawowe wybory. Czy nowy prezydent będzie w stanie coś zmienić w rok czasu swoich rządów? Oczywiście, że nie.
       Jeśli ktoś chce się bawić w takie zabawy to proszę bardzo, ale nie z pieniędzy moich i innych mieszkańców. Niech grupa referendalna wyłoży ze swojej kieszeni 300 tys. zł!
Autor Teraz Ja
Liczba publikacji: 2
W tym miesiącu: 0
Ocena Głosów Komentarzy
2.6 29 141

A moim zdaniem...

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Mądrze gada, polać mu! Jeżeli to maja być takie koszta to lepiej się przemęczyć :P
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Czytelnik_MOBI_63120(2013-01-02)
 • Grupa referendalna co jakies cwoki, ktore mowia zwalic ze stolka, a nie daja nic w zamian. .. .
 • A mi nie szkoda kasy. Budowa demokracji nie jest darmowa. Budowa partiokracji niestety też nie.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  demokrata(2013-01-02)
 • Za wieksza kase twoj prezydent wyremontowal sobie gabinet i kupil 2 fury. Czy Elblag bylo na to stac?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Czytelnik_MOBI_4839(2013-01-02)
 • Za wieksza kase twoj prezydent wyremontowal sobie gabinet i kupil 2 fury. Czy Elblag bylo na to stac?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Czytelnik_MOBI_64923(2013-01-02)
 • Urzad tez musi czym jezdzic (przeciez sa tylko 4 auta w urzedzie!!!). .. .urzad musi byc remontowany (przeciez tam przychodza goscie, inwestorzy, itd)
 • Jak widać niektórzy juz trzęsą portkami bo podobno Wolny Elbląg zebrał juz ponad połowe wymaganych podpisów a czasu ma jeszcz sporo. Demokracja niestety musi kosztować a arogancja obecnej władzy i wszechogarniajacy nepotyzm staje sie juz nie do zniesienia.
 • Nie tylko w Elblągu chcą odwołać władze,,Tarnów
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  TELEWIZOR(2013-01-02)
 • każdy dzień bez lenia na urzędzie prezydenta będzie zyskiem dla miasta
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  jądruś kiełbasiński(2013-01-02)
 • Rozpoczynam swoją nietypową kampanię na prezydenta miasta Elbląga. Proszę głosujcie na mnie (TK 123 ). Wprowadzę wolną strefę ekonomiczną, zero podatków dla kapitału, zero płatności od gruntów. Warunek jeden. Zatrudnienie w pierwszej kolejności mieszkańców Elbląga. Przejrzyste umowy. Zero zależności od Olsztyna. Jedność Mieszkańców Elbląga. Głosujcie na mnie. Kopiujcie i rozpowszechniajcie ten artykuł. Mieszkańcy Elbląga to nie jest żart. Z poważaniem. TK123.
 • od nowego prezydenta oczekujemy rozwoju miasta, walki z bezrobociem, walki o przyłaczenie do Pomorskiego, cofniecia podwyżek zkm, zbk, śmieci, wody, ścieków, przejrzystości i przemyśleń w decyzjach, itp, itd. Radzę zbierającym podpisy dotrzeć do młodzieży szkół średnich w klasach maturalnych, studentów, bezrobotnych i do kościołów.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  abiturient(2013-01-02)
 • Myślę, że warto bo ta ekipa zmarnotrawi przez ten rok kilka razy wiecej, choć też nie jestem fanem referendum. Ale warto pokazac w kraju brak przyzwolenia na takie kumoterstwo, kolesiostwo.
Reklama