UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Teraz ja - Mniej marudzenia, więcej tworzenia

 
Elbląg, ...a po burzy słońce,
...a po burzy słońce, fot. z konkursu "Fotka miesiąca", autor MariuszM

Fajna sprawa, że PortEl otworzył się na nową sferę i dał możliwość uzewnętrznienia swoich uczuć w postaci wierszy. Przede wszystkim szacunek dla autora Meteor2. Zapoczątkowałeś bowiem, jak mi się wydaje, prawdziwą lawinę.

Wszyscy mamy uczucia, doświadczenia i sentencje, którymi chcielibyśmy się podzielić. O ileż łatwiej jest je zawrzeć w wierszu, aniżeli, wydawałoby się w prostym tekście. Uczucia takie jak miłość, trwoga, bezradność, czy szczęście. Wiersz w takich przypadkach jest esencją naszych doświadczeń i obrazem nas samych.
       Korzystając z okazji i ja obnażę kawałek siebie. Ostrzegam, nie mam pojęcia o pisaniu wierszy, ani składniach, czy sylabizmie. Piszę, co czuję i to mi się podoba.
      
       Dopóki
      
       Cóż ma statek z wiatru, gdy żagli mu brak?
       Czy może bez wody rozkwitnąć kwiat?
       Tak ja bez Ciebie czułem się właśnie
       W ciemnościach szukałem ostoi jasnej
       I już myślałem, że nie mam szans
       Że drogę życia przebędę sam
       Los jednak nigdy nieodgadniony
       Trochę złośliwy, trochę szalony
       Starannie układał mozaikę podróży
       By doprowadzić mnie do mej muzy
       Tyś jest mym żaglem i moją wodą
       Przy Tobie nic już nie jest przeszkodą
       Miałem rozterki, obawy, żale
       Dopóki Ciebie nie pokochałem
      
Autor Teraz Ja
Liczba publikacji: 51
W tym miesiącu: 0
Ocena Głosów Komentarzy
6.0 3 4

A moim zdaniem...
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • `Myślę że o wiele miłej będzie poczytać poezję choć amatorską niz wyzwiska które były do tej pory i opluwanie jeden drugiego do tej pory miejsce te było stałym miejscem kilku osób które tu królowały od dłuższego czasu i wymądrzały się ubliżając wszystkim brawo portal potrafił to zmienić
 • Kiedyś byłem, fregatą wojenną. Pod pełnymi żaglami prułem fale całego świata. Pływałem po morzach i oceanach w burzach i sztormach nieopisanych. Maszty i reje traciłem wiele razy a żagle rozerwane niczym pogrzebowe woale, trzepotały na wietrze w niemej ektazie. Czas chwały mija nieuchronnie i wspaniałe okręty też dotyka. Dziś wyrzucony na brzeg, przechylony na bok z postrzępionymi żaglami, otoczony wodą stęchłą i cuchnącą po której nie sposób żeglować, wspominam dawne chwile i czas przemijania.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  czesiek(2012-07-23)
 • Piszę co myślę, piszę co czuję choć wcale nie chcę, lecz się rymuje. Niezły to psikus i niezły fortel a takie rzeczy wymyśla portEl
 • Kilkakrotnie czytając ten wiersz na głos, przypominało to polskich raperów, którzy piszą teksty chyba tylko po to, aby się często rymowalo. Skojarzenia i zawarte w wierszu uczucia są dla mnie do przyjęcia ale moim zdaniem mocniej wybrzmiałyby bez tych rymów na siłę szukanych. Nie jestem polonistą, nie piszę wierszy, są to tylko moje odczucia po przeczytaniu. Dla samego autora szacunek i gratulacje za odwagę "obnażenia kawałka siebie ". ..
Reklama